Halloween: Celebracja seksu i śmierci

 

Richard Evans  (henrymakow.com), tłumaczenie radtrap

Swoje pierwsze Halloween świętowałem w roku 1959. Miałem wtedy 4 lata. Moja babcia pozwoliła mi wybrać kostium w sklepie Five and Dime. Od razu wybrałem lateksową czerwoną maskę diabła zajmującą mi całą głowę,do zestawu dodawali lśniącą pelerynę.

Gdy nałożyłem strój czułem się jakbym zamienił się w coś znacznie silniejszego niż mały 4-latek. Po nocy Halloween, moja babcia musiała wyrzucić kostium bo uparłem się by nosić go ciągle w domu i ogródku.

Sąsiedzi zaczęli plotkować. Lata pózniej, na zajęciach z antropologii dowiedziałem się że maski, inwokacje i taniec były od zawsze używane do wywoływania duchów. „Osoba nosząca maskę czuję się całkowicie przemieniona i przejmuje czasowo cechy przypisywane bogowi lub demonowi reprezentowanemu przez maskę” (Biedermann, Hans. Dictionary of Symbolism, strona 218)

Dzisiaj rzygam już tym wszystkim. Stałem się bardzo wyczulony na to na to jak Amerykanie wystawiani są bez ustanku na orgię rzezi nazywaną „wiadomościami”. Prawdziwa krew i trupy przeplatana z wyreżyserowaną przemocą i komediami prezentowanymi na ekranach HDTV.

Teraz boję się tego dnia gdy gumowe maski pojawiają się na trawniku sąsiadów a supermarkety wyglądają jakby wynajęto je do kręcenia sceny horroru. Jeśli nie podniecają cię czaszki i gnijące zombiaki, nie bój nic! W Halloween modne jest teraz bycie sexy! Co powiesz na rozdawanie cukierków małym dziewczynkom ubranym jak Lady Gaga czy chłopcom w lajkrach?

Biblia Satanistyczna określa Halloween jako jedno z dwóch najważniejszych festiwali w satanistycznym kalendarzu. Ten drugi to noc przed 1 maja (May Day). Niższe poziomy magii celtyckiej uznają ten sam satanistyczny kalendarz i festiwale.

UKRYTA HISTORIA HALLOWEEN

Moja babcia wyjaśniała mi że Halloween jest częścią dziedzictwa mojej rodziny. Był to starożytny festiwal zbiorów zwany Samhain (wymowa z angielska „sah-win” czyli po polsku najprawdopodobniej „sah-łin”). Mówiła że wywodzi się ze Starej Wiary druidów i pokazywała mi wtedy zdjęcia Stonehenge w encyklopedii.

Juliusz Cezar opisywał Samhain druidów w „Wojnach Galijskich”. Opisywał on druidów jako teokrację która zniewalała wieśniaków dzięki terrorowi. Ich świętowanie dnia zbiorów połączone było ze składaniem ofiar z ludzi. Tysiące mężczyzn, kobiet i dzieci spłonęło żywcem w gigantycznych „Wicker Menach”.

Cezar pisał: „Druidzi koordynowali składaniem ofiar. Ogromne kukły z przeplatanych gałęzi miały kończyny wypełnione żyjącymi ludzmi, pod którymi podkładano ogień(…)”.

Rzymski historyk z I wieku n.e. Strabon odnotowywał w swojej „Geografii”:

„Rzymianie położyli kres zarówno tym obyczajom jak i ludziom związanym ze składaniem ofiar i wróżbiarstwem, gdyż były one sprzeczne z naszymi drogami.”

Tak więc to Rzymianie, a nie Chrześcijanie, rozwiązali teokrację druidów. Kilka wieków po zmierzchu druidów, upadło też Imperium Rzymskie i zastąpione zostało Kościołem Rzymsko-katolickim, który postanowił zamienić większość festiwalów tego typu w święta chrześcijańskie. Wierzenia z Samhain o duchach zmarłych i demonach wędrujących podczas nocy Święta Plonów odnalazły swoją kontynuację w Dniu Wszystkich Świętych.

Zamaskowani i ubrani w płaszcze druidzi zostali zastąpieni przez pospólstwo paradujące w maskach i kostiumach. Tradycja wydawania członka rodziny w zamian za magiczną protekcję przed duchami, w wersji chrześcijańskiej zamieniła się w prośbę o jedzenie w zamian za zmówienie modlitwy za zmarłych rodziny. Nazywamy je świętem chrześcijańskim ale Dzień Wszystkich Świętych nie ma absolutnie nic wspólnego z Biblią.

Przez prawie 2 tysiące lat barbarzyńskie rytuały druidów były zakazane. Może zaskoczyć cię fakt że zwyczaj masowych mordów druidów galickich o których pisał Cezar, został wskrzeszony przez Illuminati pod przykrywką Rewolucji Francuskiej. Ulicami Paryża spłynęły wtedy rzeki chrześcijańskiej krwi. Sam Robespierre  przewodniczył „Festiwalowi Najwyższej Istoty” 8 czerwca 1794, w środku 10-miesięcznej, nieprzerwanej rzezi istot ludzkich.

Nie wiesz co Illuminati mają wspólnego z Rewolucją Francuską? ZOBACZ SAM

16 sióstr Karmelitanek z Compiègne zostało zgilotynowanych 17 lipca 1794 roku za „zbrodnię” odmowy zdjęcia habitów i wyrzeczenia się ślubów. Od tego czasu starożytne festiwale były bez ustanku odtwarzane pod różnymi przykrywkami.

(na lewo, przebieraniec z Halloween, Katy Perry bez makijażu. Podziękowania za zdjęcie dla jej męża Russela Branda)

DZIEŃ OBECNY

Od czasu gdy ceremonie „Powstania Lucyfera” zostały sfilmowane przez homoseksualnego ucznia Crowleya, Kennetha Angera w 1966, druidzkie święta z Wicker Menem w tle były odwzorowywane w Bohemian Grove (spotkania w Bohemian Grove odbywają się znacznie dłużej, nie wiadomo od kiedy pali się tam kukły -przyp. tłum) i w czasie święta Zozobro w Santa Fe, Nowy Meksyk.

To wszystko indoktrynujące przystawki dla pogańskich widzów, mające przygotować ich na prawdziwie wielkie ofiary.

Palenie Zozobry 2007  (Video)

Po zbiorach rośliny usychają. Na farmie, człowiek zabija świnie i zwierzęta które karmił i wywiesza ich mięso w wędzarni na zimę. W Starej Religii Samhain zaspokaja się bóstwa Śmierci i Płodności. Nie potrzeba geniuszu by podejrzewać że ten miks seksu i śmierci jest najgorszym i najbardziej psychotycznym z połączeń.

Pomyśl o Edzie Gein, Johnie Wayne Gayce i Jeffreyu Daumerze. To są te rzeczy które przekazują młodym i dojrzewającym umysłom marionetki Illuminati pokroju Lady Gagi czy Marylina Mansona. Dla nich każdy dzień jest Halloween. Zmieniają swoje alter-ego tak jak my ubrania. Powtórze to jeszcze raz: Osoba nosząca maskę czuję się całkowicie przemieniona i przejmuje czasowo cechy przypisywane bogowi lub demonowi reprezentowanemu przez maskę.

„To jest szansa na zachowywanie się w sposób o którym śnimy i marzymy… Halloween jest niezaprzeczalnie nocą gdy wszystko jest do góry nogami.” (Rogers, Nicholas. Halloween: Od Pogańskich Rytuałów do Nocnej Imprezy, strona 137)

„Nasza tożsamość może zostać bezkarnie odrzucona. Mężczyzni ubierają się jak kobiety i na odwrót. Autorytety mogą być wyśmiane i pomijane.” (Skal, David J. Death Makes a Holiday: The Cultural History of Halloween strona 17)

Od czasu Halloween z 1974 widziałem już kilka razy fenomen dr Jekylla i pana Hyde’a na imprezach Halloweenowych.

Pro-pogańska „Pogańska Księga Halloween” autorstwa Wiccan Gerina Dunwich, przyznaje: „Niektórzy mówią że Halloween wyzwala ciemną stronę ludzkiej natury u niektórych osób. Liczba aktów wandalizmu dokonywanych każdego roku w Halloween wydaję się potwierdzać tą tezę.” (strona 23)

Dodajmy też gwałtowny wzrost liczy gwałtów dokonywanych w Halloween, a powiązanych z imprezami kostiumowymi i narkotykami.

Diabelska Noc jest falą przestępstw, przemocy i wandalizmu powiązaną z Halloween. Najsłynniejszą i najbardziej destruktywną była „Piekielna Noc” w Detroit, stanu Michigan. Od lat 70-tych do 90-tych, kolejne noce przekraczały granicę zwykłego wybijania szyb do powszechnych podpaleń, strzelanin i morderstw.

Kultowy „Kruk” z 1994 oparty jest na komiksie gdzie główny bohater zostaje zamordowany razem ze swoją narzeczoną podczas nocy Halloween, i powraca z martwych by wyśledzić swoich morderców i wysłać ich do piekła. Główną rolę zagrał Brandon Lee, syn legendy sztuk walki Bruce’a Lee. Była to jego pierwsza i ostatnia rola. Lee został zabity podczas kręcenia sceny postrzału. Ujęcie jego śmierci od kuli zostało wykorzystane w filmie. Film był prawdziwym przebojem, kosztując zaledwie 15 milionów dolarów zarobił 10 razy tyle- i mówimy tu tylko o oficjalnych danych finansowych z kin.

Na wypadek gdyby niektórzy czytelnicy się nad tym zastanawiali: nigdy nie było żadnych koneksji Halloween z Żydami. Żydowskie szkoły religijne przestrzegają rodziców przed uczestniczeniem w i obserwacją Halloween gdyż „święcenie Halloween jest zwyczajem pogańskim i przez to destruktywnym dla żydowskiego procesu edukacyjnego”.[1.]

Rzecz jasna Halloween jest destruktywne również dla chrześcijańskiego procesu edukacyjnego, mimo to każdego roku widzę coraz więcej kościołów i szkół kościelnych celebrujących Halloween. Święto satanistów przeszło z przymilania się kościołom do bezpośredniego kpienia sobie z chrześcijaństwa.

(na lewo: SIOSTRY WIECZYSTEJ POBŁAŻLIWOŚCI – Geje kpiący sobie z katolickich zakonnic)

Jeśli widziałeś jedną drag queen w habicie zakonnicy, to tak jakbyś widział je wszystkie. To jak oklepany żart powtarzany przez ostatnie 50 lat. Słyszeliśmy. Dotarło. Nie śmieszne.

„Siostry Wieczystej Pobłażliwości czy też Zakon Wieczystej Pobłażliwości jest australijską grupą dobroczynną i happeningową, używającą stylistyki zakonnej i drag queen w celu zwrócenia uwagi na seksualną nietolerancję i kpiącą z tematu płci i moralności.”

Są zwolnioną z płacenia podatków fundacją ze statutem „dobroczynnej”.

„Siostry rozwinęły swoją działalność w USA, obecnie zorganizowane są w formie międzynarodowej siatki zakonów, które w większości są dobroczynnymi organizacjami non-profit, zbierającymi pieniądze na AIDS i mainstreamowe organizacje posługi publicznej, jednocześnie promując edukację seksualną.”

Ze strony Sióstr. W czasie nauczania dzieci [2.]

Dziecięce Halloween jest darmowym festiwalem organizowanym co roku przez Siostry. Maluchy uczestniczą w różnych zabawach, malowaniu twarzy, słuchaniu strasznych opowieści i występów gości specjalnych. O 14.30 zaczyna się konkurs kostiumów, następnie organizowana jest parada przez sąsiedztwo.”

Ta szopka wywodzi się z ulicznej orgii Halloween Dystryktu Castro w San Francisco. Przez wiele lat było to największe publiczne gejowskie party na świecie, a zaczęło się w 1948 jako… konkurs kostiumów Halloween dla dzieci sponsorowany przez Cliff’s Variety Store i Hardware.  Do roku 1970 dystrykt Castro był już jedną z największych enklaw gejowskich w Północnej Ameryce. Homoseksualiści przejęli festiwal i zamienili go w imprezę seksualną. Do roku 2002 Halloween w Castro district przyciągało pół miliona osób.

Właściciel kawiarni dla gejów powiedział dla SF Chronicle „To była dochodowa noc, ale po prostu zbyt szalona”. Miejscy radni, policjanci i przedsiębiorcy nie mieli wtedy możliwości kontrolować tłumu 5 tysięcy napalonych homoseksualistów. W czasie imprezy w roku 2006 wywiązała się strzelanina pomiędzy „gangami”, rannych zostało 25 osób. Nikt nie podał rysopisów strzelających, więc pewnie byli to imprezujący geje. Gdyby byli to ludzie nienawidzący gejów, media z całą pewnością rozdmuchałyby to jako „gejowski 11 września”, ale tego nie zrobiły. W rezultacie miasto San Francisco zakazało tej imprezy ponieważ nie było możliwości jej kontrolowania.

Lubieżność jest ślepa. Poszukiwanie seksualnego pobudzenia nie jest miłością, jest lubieżnością.

Pobudzenie seksualne zmienia nasze zachowanie wobec nieznajomej osoby. Eksperymenty uniwersytetu Duke potwierdziły to co ludzie wiedzieli od zawsze. Badanym osobom przedstawiono listę różnych aktów seksualnych i zapytano ich na które by się zgodzili, a które uważają za niemoralne. Większość tych aktów było tematem taboo, wiele z nich było poważnym występkiem (gwałt, pedofilia). Badane osoby były przepytywane „na chłodno”, nie bawiono się z ich emocjami przed testem.

Ich odpowiedzi wykazały jasną granicę między aktami które są dopuszczalne, a tymi które są szkodliwe i przestępcze. Tydzień pózniej badani powrócili by powtórzyć testy, lecz tym razem puszczano im przez 15 minut hardcorową pornografię tuż przed badaniami.  Rezultat: te same osoby które wcześniej wskazywały na to co jest niedopuszczalne, tym razem dopuszczały możliwość użycia przemocy w celu osiągnięcia satysfakcji seksualnej. Tak działa lubieżność, tak działają żądze. Homoseksualizm oparty jest na żądzach, nie miłości. Jest to „wieczyste pobłażanie”.

KONKLUZJA

Halloween zostało pomyślane jako podbudowa samo-inicjacji dla lucyferiańskiego sposobu myślenia. Zauważmy że od czasu gdy Halloween jakie znamy ruszyło z kopyta w roku 1966, wzrastać zaczęła również obsesja na punkcie „wyzwolenia” perwersyjnego seksu, okultyzmu i wyrazów podziwu dla psychopatów i seryjnych morderców.

Jeśli żydowskie szkoły religijne przestrzegają rodziców przed obchodzeniem pogańskiego Halloween, będącego destruktywnym dla żydowskiego procesu edukacyjnego, to samo powinno dotyczyć się chrześcijańskich i muzułmańskich rodziców. Halloween jest religijną indoktrynacją w kierunku druidyckiego pogaństwa, magii i satanizmu.

Przypisek: Ileż to młodych ludzi twierdzących że są ateistami, nie uznających wierzeń największych religii, jednocześnie przejawia zainteresowanie magią, wróżbami i parapsychologią. Krok po kroku, nie śpiesząc się nigdzie, dzięki mediom, idolom, okultystom rozwija się dwumyślenie i obłudne okłamywanie samych siebie.

———przypisy——————–

[1.] Purim isn’t a Jewish Halloween http://www.myjewishlearning.com/holidays/Jewish_Holidays/Purim/Themes_and_Theology/Jews_in_Exile/Assimilation/Purim_and_Halloween.shtml

[2.] San Francisco Archbishop gave Holy Communion to Gay „Nuns ”

N.W.O Agenda: Homosexual Indoctrination (Part 1)

_________________________________________________________________________________________

Zobacz także:

Kalendarz rytuałów Illuminati

Dlaczego śmierć Bin Ladena ogłoszono 1 maja?

 

Reklamy

9 comments on “Halloween: Celebracja seksu i śmierci

 1. W uroczystość Wszystkich Świętych Benedykt XVI przypomniał, że w ten dzień Kościół czci wszystkich tych, którzy „różnym przebiegiem życia wskazują rozmaite drogi świętości”. Papież mówił również o znaczeniu odwiedzania cmentarzy. – Nasza modlitwa za zmarłych nie tylko jest użyteczna, ale i niezbędna, ponieważ może im ona pomóc, ale jednocześnie sprawia, że skuteczne jest ich wstawiennictwo za nas – stwierdził.
  – Od początków wiary chrześcijańskiej Kościół ziemski – dodał Benedykt XVI – kultywował z wielką nabożnością pamięć o zmarłych i odmawiał modlitwy za spokój ich duszy.
  – Nasza modlitwa za zmarłych nie tylko jest użyteczna, ale i niezbędna, ponieważ może im ona pomóc, ale jednocześnie sprawia, że skuteczne jest ich wstawiennictwo za nas – stwierdził.
  Po polsku powiedział „Bracia i siostry, w uroczystość Wszystkich Świętych z radością myślimy o tych, których Bóg już wprowadził do swojej chwały. Są błogosławieni: cieszą się nieśmiertelnym życiem, »ujrzeli Boga takim, jakim jest«”.
  (Art. z portalu onet)

  Papież nawołuje do modlitwy za zmarłych mimo tego iż ani razu Pismo Święte nie mówi o tym i kompletnie mija się z prawdą. Jednym słowem nawołuje do wywoływanie duchów, co według niego jest nie tylko użyteczne ale również i niezbędne. Jak powiedział kościół kultywuje nic innego jak wywoływanie duchów , których ponoć wstawiennictwo nam na pomóc. Kiedy większość ludzi wreszcie przejrzy na oczy ?. A o to co mówi Słowo Boże, sami oceńcie.

  Pwt 18:
  9 Gdy ty wejdziesz do kraju, który ci daje Pan, Bóg twój, nie ucz się popełniania tych samych obrzydliwości jak tamte narody. 10 Nie znajdzie się pośród ciebie nikt, kto by przeprowadzał przez ogień2 swego syna lub córkę, uprawiał wróżby, gusła, przepowiednie i czary; 11 nikt, kto by uprawiał zaklęcia, pytał duchów i widma, zwracał się do umarłych3. 12 Obrzydliwy jest bowiem dla Pana każdy, kto to czyni. Z powodu tych obrzydliwości wypędza ich Pan, Bóg twój, sprzed twego oblicza. 13 Dochowasz pełnej wierności Panu, Bogu swemu. 14 Te narody bowiem, które ty wydziedziczysz, słuchały wróżbitów i wywołujących umarłych. Lecz tobie nie pozwala na to Pan, Bóg twój.

  Mt 22:32
   Ja jestem Bóg Abrahama, Bóg Izaaka i Bóg Jakuba? Bóg nie jest [Bogiem] umarłych, lecz żywych

 2. Nie wywoluje sie duchow ani nie rozmawia ze zmarłymi tylko modli się za zbawienie ich dusz. Święto wszystkich świętych ma tyle wspólnego z dniem zmarłych że jest dniem poprzedzającym wolnym od pracy i szkoły i jest czas odwiedzić cmentarz i pomodlic się,

  • Droga Rav, modlitwy za zmarłych są bezcelowe, na zbawienie trzeba „zapracować” przed śmiercią. Po śmierci jest już po wszystkim, nie pomogą żadne formułki ani zostawianie miodu i chleba dla skrzatów ;)

   Pozdrawiam

     • znalazlem cos takiego :
      Biblia o czyśćcu

      W Piśmie Świętym słowo „czyściec” nie pada ani razu, brak też ścisłego jego opisu, podobnie zresztą nie ma przedstawionego nieba czy piekła. Niemniej jednak Biblia wielokrotnie mówi o takim stanie duszy po śmierci, kiedy ta nie trafia od razu do nieba, ale znajduje się w stanie pokuty za wyrządzone zło. Wedle religii katolickiej czyściec nie jest miejscem, lecz procesem oczyszczania duszy z konsekwencji grzechów. Nauka ta opiera się na następujących fragmentach Biblii.

      1. Modlitwa i ofiara za zmarłych w drugiej księdze Machabejskiej (2 Mch 12,38-45). Natchniony autor pochwala Judę za jego wiarę w zmartwychwstanie i za jego troskę o oczyszczenie zmarłych z ich grzechów. II Księga Machabejska stanowi kanon katolicki i prawosławny, ale nie wchodzi w skład kanonu protestanckiego i hebrajskiego. Dla braci odłączonych cytujemy większą część:

      Potem Juda zebrał wojsko i powiódł do miasta Adullam. Ponieważ zaś wypadł siódmy dzień, zgodnie ze zwyczajem oczyścili się i tam spędzili szabat. Następnego dnia w tym czasie, w którym należało już to wykonać, żołnierze Judy przyszli zabrać ciała tych, którzy polegli, i pochować razem z krewnymi w rodzinnych grobach.

      Pod chitonem jednak u każdego ze zmarłych znaleźli przedmioty poświęcone bóstwom, zabrane z Jamnii, chociaż Prawo tego Żydom zakazuje. Dla wszystkich więc stało się jasne, że to oni i z tej właśnie przyczyny zginęli. Wszyscy zaś wychwalali Pana, sprawiedliwego Sędziego, który rzeczy ukryte czyni jawnymi, a potem oddali się modlitwie i błagali, aby popełniony grzech został całkowicie wymazany.

      Mężny Juda upomniał lud, aby strzegli samych siebie i byli bez grzechu mając przed oczyma to, co się stało na skutek grzechu tych, którzy zginęli. Uczyniwszy zaś składkę pomiędzy ludźmi, posłał do Jerozolimy około dwu tysięcy srebrnych drachm, aby złożono ofiarę za grzech. Bardzo pięknie i szlachetnie uczynił, myślał bowiem o zmartwychwstaniu. Gdyby bowiem nie był przekonany, że ci zabici zmartwychwstaną, to modlitwa za zmarłych byłaby czymś zbędnym i niedorzecznym, lecz jeśli uważał, że dla tych, którzy pobożnie zasnęli, jest przygotowana najwspanialsza nagroda – była to myśl święta i pobożna. Dlatego właśnie sprawił, że złożono ofiarę przebłagalną za zabitych, aby zostali uwolnieni od grzechu.

      2. Wedle nauczania Jezusa Chrystusa istnieje możliwość odpuszczenia niektórych grzechów po śmierci. Jezus mówi, że grzechy (poza grzechem przeciw Duchowi Świętemu) mogą zostać odpuszczone w „tym wieku, albo w przyszłym”.

      Mt 12,31-32
      Dlatego powiadam wam: Każdy grzech i bluźnierstwo będą odpuszczone ludziom, ale bluźnierstwo przeciwko Duchowi nie będzie odpuszczone. Jeśli ktoś powie słowo przeciw Synowi Człowieczemu, będzie mu odpuszczone, lecz jeśli powie przeciw Duchowi Świętemu, nie będzie mu odpuszczone ani w tym wieku, ani w przyszłym.

      Mk 3:29
      Kto by jednak zbluźnił przeciw Duchowi Świętemu, nigdy nie otrzyma odpuszczenia, lecz winien jest grzechu wiecznego.

      3. Czyściec w alegoriach:

      Przypowieść, w której chłosta występuje jako synonim sprawiedliwej kary i cierpienia. Sługa, który nie postępował zgodnie z wolą Bożą otrzyma „chłostę” po śmierci. Poniżej także cytaty biblijne, które mówią o pośmiertnej zapłacie za grzechy.

      Łk 12:47-48
      Sługa, który zna wolę swego pana, a nic nie przygotował i nie uczynił zgodnie z jego wolą, otrzyma wielką chłostę. Ten zaś, który nie zna jego woli i uczynił coś godnego kary, otrzyma małą chłostę. Komu wiele dano, od tego wiele wymagać się będzie; a komu wiele zlecono, tym więcej od niego żądać będą.

      Mt 18:34
      I uniesiony gniewem pan jego kazał wydać go katom, dopóki mu całego długu nie odda. Podobnie uczyni wam Ojciec Mój niebieski, jeśli każdy z was nie przebaczy z serca swemu bratu.

      Mt 5:25-6
      Pogódź się ze swoim przeciwnikiem szybko, dopóki jesteś z nim w drodze, by cię przeciwnik nie podał sędziemu, a sędzia dozorcy, i aby nie wtrącono cię do więzienia. Zaprawdę powiadam ci: nie wyjdziesz stamtąd, aż zwrócisz ostatni grosz .

      2 Kor 5:10 oraz poprzedni
      Wszyscy musimy stanąć przed trybunałem Chrystusa, aby każdy otrzymał zapłatę za uczynki dokonane w ciele, złe lub dobre.

      4. Oczyszczenie po śmierci. Alegoria domu – życia budowanego na fundamencie Jezusa Chrystusa. Wartość tego, co każdy budował okaże się po śmierci. Ten, kto nie buduje na Bożym fundamencie, może ocaleć, ale przejdzie „jakby przez ogień”.

      1 Kor 3:10-15
      Według danej mi łaski Bożej, jako roztropny budowniczy, położyłem fundament, ktoś inny zaś wznosi budynek. Niech każdy jednak baczy na to, jak buduje. Fundamentu bowiem nikt nie może położyć innego, jak ten, który jest położony, a którym jest Jezus Chrystus. I tak jak ktoś na tym fundamencie buduje: ze złota, ze srebra, z drogich kamieni, z drzewa, z trawy lub ze słomy, tak też jawne się stanie dzieło każdego: odsłoni je dzień /Pański/; okaże się bowiem w ogniu, który je wypróbuje, jakie jest. Ten, którego dzieło wzniesione na fundamencie przetrwa, otrzyma zapłatę; ten zaś, którego dzieło spłonie, poniesie szkodę: sam wprawdzie ocaleje, lecz tak jakby przez ogień.

      5. Alegoria trzech dni ciemności i otchłani, z której można wyjść do nieba:

      Mt 12:40
      Albowiem jak Jonasz był trzy dni i trzy noce we wnętrznościach wielkiej ryby, tak Syn Człowieczy będzie trzy dni i trzy noce w łonie ziemi.

      Porównaj: Rz 10:6-7
      Sprawiedliwość zaś osiągana przez wiarę tak powiada: Nie mów w sercu swoim: Któż zdoła wstąpić do nieba? – oczywiście po to, by Chrystusa stamtąd sprowadzić na ziemię, albo: Któż zstąpi do Otchłani? – oczywiście po to, by Chrystusa wyprowadzić spośród umarłych.

      Por. 1 P 3:18-20
      Chrystus bowiem również raz umarł za grzechy, sprawiedliwy za niesprawiedliwych, aby was do Boga przyprowadzić; zabity wprawdzie na ciele, ale powołany do życia Duchem. W nim poszedł ogłosić [zbawienie] nawet duchom zamkniętym w więzieniu, niegdyś nieposłusznym, gdy za dni Noego cierpliwość Boża oczekiwała, a budowana była arka, w której niewielu, to jest osiem dusz, zostało uratowanych przez wodę.

      Por. Łk 16:19-26. Łono Abrahama – symbol „hadesu” sprawiedliwych i Otchłań, symbol „hadesu niesprawiedliwych”. Na łonie Abrahama przebywają dusze oczekujące na Ofiarę Chrystusa.
      Żył pewien człowiek bogaty, który ubierał się w purpurę i bisior i dzień w dzień świetnie się bawił. U bramy jego pałacu leżał żebrak okryty wrzodami, imieniem Łazarz. Pragnął on nasycić się odpadkami ze stołu bogacza; nadto i psy przychodziły i lizały jego wrzody. Umarł żebrak, i aniołowie zanieśli go na łono Abrahama. Umarł także bogacz i został pogrzebany. Gdy w Otchłani, pogrążony w mękach, podniósł oczy, ujrzał z daleka Abrahama i Łazarza na jego łonie. I zawołał: Ojcze Abrahamie, ulituj się nade mną i poślij Łazarza; niech koniec swego palca umoczy w wodzie i ochłodzi mój język, bo strasznie cierpię w tym płomieniu. Lecz Abraham odrzekł: Wspomnij, synu, że za życia otrzymałeś swoje dobra, a Łazarz przeciwnie, niedolę; teraz on tu doznaje pociechy, a ty męki cierpisz. A prócz tego między nami a wami zionie ogromna przepaść, tak że nikt, choćby chciał, stąd do was przejść nie może ani stamtąd do nas się przedostać.

      6. Pierwsi chrześcijanie przyjmują w nadziei chrzest za zmarłych przodków:

      1 Kor 15:29
      Bo inaczej czegoż dokonają ci, co przyjmują chrzest za zmarłych? Jeżeli umarli w ogóle nie zmartwychwstają, to czemuż za nich chrzest przyjmują?

      7. Nadzieja Bożego milosierdzia dla zmarłego Onezyfora.

      2 Tm 1:16-18
      Niechże Pan użyczy miłosierdzia domowi Onezyfora za to, że często mnie krzepił i łańcucha mego się nie zawstydził, lecz skoro się znalazł w Rzymie, gorliwie mnie poszukał i odnalazł. Niechaj mu da Pan w owym dniu znaleźć miłosierdzie u Pana! A jak wiele mi wyświadczył w Efezie, ty wiesz lepiej.

 3. Bo kościoły są pełne grzechu. A kulty zmarłych, kulty śmierci – to normalne. Pismo wyraźnie mówi – zmarli śpią. Ale nic to skoro ludzie wolą wierzyć, że jakieś życie pozagrobowe istnieje.

  Jak może istnieć jakieś życie pozagrobowe skoro do grobu kłądzie śmierć.
  Skoro niby jest życie pozagrobowe no to gdzie jest śmierć?

  Bóg nasz i Stwórca kłamie ???

  Bez jaj… Ludzie to kłąmcy dlatego też wszelkie życia pozagrobowe to takie samo kłamstwo, które ma jasno określone pochodzenie – od złego.

  Amen.

Możliwość komentowania jest wyłączona.