Czy pokusa jest pojęciem przestarzałym?

 

Ludzie potrafią zrezygnować z jedzenia tłuszczy i cukru jeśli powie im się że są niezdrowe. Nikt jednak nie myśli o swoich trujących i autodestrukcyjnych żądzach.

 

Henry Makow, tłumaczenie Radtrap

„Zapanuj nad swoim umysłem lub on zapanuje nad tobą.” – Horacy

Większość ludzi zachowuje się jakby koncept „pokusy” był reliktem minionej ery. Lecz w swoich sercach, jak myślę, wiedzą że ten problem nigdy nie był na czasie bardziej niż dzisiaj.

Kobieta przysłała pytanie do poradnika pewnej gazety: 

„Jestem w długoletnim związku ze swoim chłopakiem. Kocham go, lecz odkryłam niedawno że pociągają mnie bardziej przedstawicielki mojej płci. Czy powinnam mu o tym powiedzieć? Powinnam to zakończyć? Czy co jest ze mną nie tak?”

Odpowiedz pani psycholog dr. Joti Samra:

„Przede wszystkim, nie ma nic złego w tym że masz wątpliwości co do swojej orientacji seksualnej… orientacja seksualna człowieka nie jest wyborem… Jeśli czujesz że możesz ze swoim partnerem porozmawiać o tym otwarcie, i bez uprzedzeń, powinnaś z całą pewnością delikatnie podnieść tą kwestię.”

Ta kobieta przejawia ciągoty wobec innych kobiet. Nic dziwnego, media są tego pełne. To coś modnego. Więc powie o tym swojemu chłopakowi. Jeśli nie ma on tak wypranego mózgu jak ona, nie będzie szczęśliwy wiedząc że jego przyszła żona i matka jego dzieci jest ukrytą lesbijką.

Czy nie byłoby rozsądniejszym zamknąć się i poczekać aż to minie? Czy musimy zaspokajać każdą żądze którą poczujemy, nawet jeśli jest destrukcyjna dla nas i ludzi których podobno kochamy?

Powiedzmy że spodobał się jej inny mężczyzna. Czy również powinna na to zareagować? Omówić to ze swoim chłopakiem? Większośći heteroseksualistów podobają się przedstawiciele płci przeciwnej. Jeśli jednak są oddani osobie na której im zależy, tłumią te odczucia. Wiedzą że jest to pokusa.

Załóżmy że ta kobieta poczułaby seksualną miętę do dziecka? Czy dla pani psycholog również byłoby to czymś w porządku? „orientacja seksualna człowieka nie jest wyborem” – Wierzcie mi, te typu logika prowadzi wprost do pedofilii, a potem to chyba już tylko do zoofilii.

Ludzie potrafią zrezygnować z jedzenia tłuszczy i cukrów jeśli powie się im że są niezdrowe. Nikt jednak nie myśli o swoich trujących i autodestrukcyjnych żądzach.

Prawdziwe religie widzą człowieka jako coś stojącego pomiędzy duchem (Bóg) a materią (zwierzęta). Człowiek jest małym chłopcem (duch) jadącym na słoniu (ciało). Musi ujarzmić swoje zwierzęce instynkty. Musi umieć wykrywać pokusę i się jej oprzeć.

Nasze „sekularne” społeczeństwo jest kamieniem węgielnym dla satanizmu Illuminati. Sataniści nie rozróżniają tej różnicy między duchem a ciałem. Odrzucają istnienie duszy i postrzegają ludzi jako zwierzęta. Chcą znalezć zbawienie w pobłażaniu swym żądzom, nie w samodyscyplinie. Ich motto to „Czyń wolę swą”.

Jesteśmy jak Ewa w ogrodzie Eden, wystawieni na pokusy przez 24 godziny na dobę. Kasa. Seks. Dobra materialne. Władza. Sława. Nasza telewizja pełna jest pięknych ciał.

Oni obalili koncept pokuszenia. My zostaliśmy rozbrojeni, nie mamy jak się bronić przed zakusami. Widzimy-Chcemy. Ludzie nie umieją już rozeznać się w tym co jest dobre, a co jest autodestruktywne.

Trzeba odnalezć w sobie na nowo tą umiejętność. W naszej głowie musi włączyć się alarm za każdym razem gdy będziemy kuszeni.

Szybko odkryjemy że korzyści wynikające z panowania nad sobą przewyższają efekty naszej pobłażliwości. Będziemy czuć ogrom satysfakcji i dumy z tego treningu duchowych muskułów, tak jak czujemy go po intensywnym treningu fizycznym.

Dyscyplina duchowa daję życiu sens, jest wyzwaniem. Gdy zaczynamy się oczyszczać wchodzimy w, nazwijmy to czwarty wymiar, wymiar moralności. Zaczynamy doświadczać i odkrywać osobę którą naprawdę mieliśmy być.

 

Reklamy

2 comments on “Czy pokusa jest pojęciem przestarzałym?

Możliwość komentowania jest wyłączona.