Operacja przeciwko Syrii: Mówi generał – pułkownik Lieonid Iwaszow

 

Źródło : www.3rm.info/16915-operaciya-protiv-sirii-general-leonid-ivashov.html

Data publikacji : 26.10.2011, Tłum. RX, za Stop Syjonizmowi

Jak doniesiono Unia Europejska ukończyła prace nad kolejnym pakietem sankcji przeciwko osobom i organizacjom okazującym pomoc finansową rządowi prezydenta Syrii Baszira Asada. Równocześnie premier Wielkiej Brytanii, David Cameron, oświadczył niedawno, że przywódcy 27 krajów Unii Europejskiej wzywają prezydenta Syrii do rezygnacji z władzy. A zgodnie z wypowiedzią amerykańskiego senatora-republikanina, Johna McCaina, po upadku reżimu Kaddafiego w Libii, nastąpił czas rozważenia sprawy wojskowej interwencji w Syrii. Poprosiliśmy o komentarz tych doniesień szefa Akademii Spraw Geopolitycznych, generał-pułkownika Lieonida Iwaszowa.

Działania te rozpatruję jako operację przeciwko państwu syryjskiemu, zaplanowaną przez USA. Jeszcze w czerwcu tego roku mówiłem o tym prezydentowi Baszirowi Asadowi.

Celem tej kompleksowej operacji na wielką skalę jest zmiana ustroju politycznego i zmiana niezależnego rządu na proamerykański ze wszystkimi wynikającymi z tego konsekwencjami.

Śledziliśmy etapy przygotowawcze do tej operacji.

Wszystko zaczęło się od tego, że do Turcji przyleciał asystent Sekretarza USA a Turcja w tym czasie zaprosiła do odwiedzin wiceprezydenta Syrii z innymi urzędnikami syryjskimi, których większość była skorumpowana. Po tym spotkaniu z najemników zaczęto formować grupy bojowe, które przeszły przez granicę i pokonały straż graniczną najeżdżając okoliczne wioski zmuszając siłą ludność do ucieczki na terytorium Turcji aby upozorować falę uchodźców politycznych.

Następnie rozpoczęto formowanie oddziałów zbrojnych z miejscowych malkontentów, przedstawicieli politycznych grup opozycyjnych i bojówkarzy włączają także własne siły specjalne.

Drugi etap przewidywał wyprowadzenie ludzi na place w celu sprowokowania zamieszek.

W czasie trwania tych niepokojów społecznych głównymi ofiarami byli policjanci, zwłaszcza w mieście Tamma. Protestujący atakowali posterunki policji, palili domy ludności cywilnej, wieszali policjantów, obcinali im głowy i zrzucali je z urwiska, nagrywając wszystko na video.

Następnie trzeba było zorganizować wielką prowokację z masowymi ofiarami żeby interwencję podjęła armia, która chroniła granicę i nie ingerowała w zamieszki. Ja dokładnie omawiałem ten moment z Ministrem Obrony. I oto powstaje pytanie, Amerykanie zainwestowali w ten konflikt pieniądze, uruchomili operację, przeprowadzenie której stanęło pod znakiem zapytania, chociaż na razie nie widać by Amerykanie zamierzali od niej odstąpić. Rosja i Chiny zawetowały rezolucję ONZ ale Amerykanie mogą ją obejść coś wymyślając. Tak więc Rosja i Chiny nie będą rozmawiały na równym, nie tylko oficjalnym, poziomie dopóki nie zdołają zaproponować coś niewygodnego dla USA a wtedy chyba nie uda się tej akcji zatrzymać.

Generał – pułkownik Lieonid Iwaszow

W przeciwnym razie, tak sądzę, Amerykanie będą kontynuować prace nad destabilizacją sytuacji na Bliskim Wschodzie i nad zniszczeniem państwa syryjskiego. Obecnie widzimy, że sankcje już w połowie wyhamowały gospodarkę Syrii a to oznacza, że zwiększa się bezrobocie, nie wypłaca się pensji, będzie narastał protest społeczny i chaos. Grupy specjalne będą wywoływały strzelaniny, będą przeprowadzać zamachy bombowe itp.

W rezultacie Syryjczyków doprowadzą do takiej sytuacji jak w Libii, kiedy ludzie będą mieli tylko jedno pragnienie aby to wszystko szybko się skończyło bez względu na to kto jest przy władzy, aby tylko można było spokojnie żyć.

I na taki rozwój wydarzeń w Syrii liczą agresorzy.

 

Reklamy

One comment on “Operacja przeciwko Syrii: Mówi generał – pułkownik Lieonid Iwaszow

 1. Artykuł zaczerpnięty z onetu

  Władze Libii oświadczyły, że zabójcy Muammara Kaddafiego zostaną osądzeni. Decyzja Przejściowej Rady Narodowej jest reakcją na płynące ze świata wątpliwości co do okoliczności śmierci byłego dyktatora.

  Wiceprzewodniczący Rady, która po obaleniu Kaddafiego przejęła władzę w Libii, poinformował, że dochodzenie w sprawie jego śmierci zostało już wszczęte.

  Podkreślił, że Rada wydała kodeks etyczny, odnoszący się do traktowania pojmanych członków reżimu. Abdel Hafiz Goga wyraził pewność, że zabójstwo Kaddafiego było indywidualną inicjatywą jednej lub kilku osób, a nie działanie na rozkaz.

  – Ktokolwiek jest odpowiedzialny za zabicie Kaddafiego, zostanie osądzony i będzie miał uczciwy proces – zapewnił wysoki rangą przedstawiciel libijskich władz.

  Muammar Kaddafi zginął przed tygodniem w mieście Syrta. Siły powstańców oraz NATO zaatakowały konwój, którym poruszał się były dyktator.

  „Smieszy mnie to, za chwile ONZ uzna ,że Kaddafi został bezprawnie pozbawiony życia przez powstańców i nawołają do przeprowadzenia akcji odwetowej, przecież sama Hilary Clinton nawoływała do zabicia tzw.”dyktatora”, czyż nie.”

Możliwość komentowania jest wyłączona.