Japoński żurnalista oskarża Izrael o sabotaż Fukushimy

 

Richard Walker, zródło AFP

Tłumaczenie Radtrap

Wiodący japoński żurnalista Yoishi Shimatsu rzucił w ostatnim czasie dwa zaskakujące oskarżenia dotyczące reaktora atomowego w Fukushime, gdzie w marcu 2011 stopiły się rdzenie paliwowe. Według Shimatsu, byłego naczelnego krajowej gazety Japan Times Weekly, USA i Izrael wiedziały że w Fukushimie doszło do uwolnienia uranu i plutonu typu weapons-grade do atmosfery, po tym jak w reaktor uderzyła potężna fala tsunami. Następnie dodał że wywiad izraelski sabotował reaktor w ramach zemsty za wsparcie Japonii dla niepodległej Palestyny.

Shimatsu twierdzi że te materiały nuklearne przybyły do elektrowni w roku 2007, na rozkaz Dicka Cheneya i Georga W. Busha i przy wsparciu premiera Izraela Ehuda Olmerta. Transport zawierał rdzenie głowic bojowych, uprzednio usuniętych w tajemnicy z amerykańskich głowic nuklearnych znajdujących się w BWXT Plantex koło Amarillo, stan Texas. Izrael działał jako pośrednik, transportując głowice z portu w Houston, zatrzymując najlepsze dla siebie a Japończykom zostawiając starsze rdzenie, które trzeba było poddać wzbogacaniu w Fukushimie.

Shimatsu powołuje się na emerytowanego agenta CIA i najemnika Rolanda Vincenta Carnabyego, od którego dowiedział się o transporcie głowic z Houston. Zaskakujący zbieg okoliczności – Carnaby został zastrzelony w tajemniczych okolicznościach przy drodze przez policję z Hosuton, mniej niż rok po rozmowie z Shimatsu. Strzelono mu raz w plecy i raz w klatkę. Nie miał broni w ręku. Zródła wywiadu twierdzą że tropił on oddział Mossadu szmuglujący amerykański pluton z doków Houston do izraelskiej elektrowni atomowej.

Żurnalista nie poprzestaje na tym- według niego Izrael był tak wściekły na Japonię za jej wsparcie dla idei niepodległej Palestyny że na 20 minut przed stopieniem rdzenia reaktora nuklearnego, wbił jej przysłowiowy nóż w plecy i wypuścił wirus komputerowy Stuxnet do komputerów elektrowni. Wirus spowolnił wyłączenie reaktora, doprowadzając do wycieku z tej sekcji elektrowni gdzie używano uranu i plutonu pozyskanego z głowic dostarczonych w 2007 roku.

Pomimo braku możliwości sprawdzenia wiarygodności części z twierdzeń Shimatsu, faktem jest że doszło do gigantycznego tuszowania informacji z miejsca katastrofy w Fukushimie. Eksplozje w elektrowni zostały określone mianem niegroznych. Pomimo ciągłych raportów że w trzech reaktorach doszło do stopienia rdzeni, japońskie władze próbowały ocenić katastrofę na poziomie 4 w Międzynarodowej Skali Zdarzeń Jądrowych i Radiologicznych. W tym samym czasie niezalezni eksperci mówili o poziomie 7, najwyższym na skali.

Wartym odnotowania jest że w 2009, według Shimatsu dwa lata po tym jak głowice przetransportowano w tajemnicy do Japonii, Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej (IAEA) wystosowała ostrzeżenie dla Japonii aby ta nie porzucała swej polityki przeciwnej broni atomowej.

IAEA musiała jednak wiedzieć że Japonia już dawno osiągnęła potencjał do stworzenia broni atomowej. Stało się to oczywiste już w 1996, gdy z japońskiego ministerstwa spraw zagranicznych wyciekł dokument ukazujący że Japonia stosowała podwójne standardy w swojej polityce wobec broni nuklearnej już od połowy lat 60-tych. Często publicznie podkreślała swoją politykę anty-nuklearną jednocześnie podtrzymując możliwość stworzenia własnego arsenału nuklearnego. Liberalna Partia Demokratyczna która zdominowała japońską politykę zawsze mówiła że nie ma żadnych konstytucyjnych przeszkód dla posiadania głowic.

Czynnikiem który mógłby bezsprzecznie popchnąć tandem Bush-Cheney do zaopatrzenia Japonii w środki pozwalające na budowę broni atomowej w sekrecie, jest rosnącą potęga Chin. Cheney i Bush mogli chcieć zaopatrzyć Japonię i Indie w broń nuklearną aby osłabić Chiny.

__________________________________________________________________________________________

Zobacz też:

Fukushima, czas na ostateczny cios

Reklamy

6 comments on “Japoński żurnalista oskarża Izrael o sabotaż Fukushimy

 1. Pingback: Info « Stop Syjonizmowi

 2. Pingback: Zobacz również: « Prawosławny Partyzant

 3. Pingback: Japoński dziennikarz oskarża Izrael o sabotaż Fukushimy « Dziennik gajowego Maruchy

  • Skąd oni was biorą? Zaawansowana technologicznie Japonia wg. ciebie nie robiła od lat 70 modernizacji systemów komputerowych? Oj, słabo twoje oceny na koniec roku widzę…

 4. Od 2 WŚ armia ameryakńska zamordowała ponad 200 japońskich polityków w Japonii.

  Dlaczego? Otóż Szogunat Tokugawy to były Arcywróg Jezuitów. Niestety przez jego wojnę z nimi cierpieli nasi bracia japońscy chrześcijanie. Cesarz Meji ( zapoczątkował Epokę Meji ) był sterowany przez Masonów którzy około 1858 r. przybyli do Japonii. Samuraje jednak ( zniszczenii przez Mejego) nie zniknęłi lecz potworzyli ( razem z Śinobi, ninja to czasownik ) podziemne organizacje Nacjonalistyczne, znane jako Jakuza. Do tej pory z tego co wiem dużo japończyków ( przeważnie poza rządem ) jest anty, gdyż rząd opanowali mongolido – podobni Syjoniści. Nie wiem jak jest z Cezarzem Akohito.

  Zaś Naoto Kan oddał system finansowy w ręce Europejskich oligarchów bo… grożono mu trzęsieniem Ziemii.

  PS: Uwaga na Fulforda – to żyd.

Możliwość komentowania jest wyłączona.