Jak czcić Boga?

 

Henry Makow, tłumaczenie Radtrap

Jeśli 10 przykazań mamy traktować jako wskazówkę, 90% naszego wielbienia Boga związane jest z tym czego nie możemy robić.

Czy zauważyłeś że 9 z 10 przykazań to zakazy? Mówią nam czego NIE zrobimy. Jest to bardzo ważna wskazówka. Wielbimy Boga poprzez zdyscyplinowanie i kontrolowanie naszej niższej natury. Jedynym nakazem w przykazaniach jest „czcij (szanuj) ojca twego i matkę twoją”. Pozostałe są skupione na posłuszeństwu i samodyscyplinie.

Nie będziesz miał innych bogów, nie będziesz tworzył idoli, nie będziesz wzywał imienia Jego nadaremno, nie będziesz pracował w szabas ( w niedzielę wg. innych), nie będziesz zabijał, nie będziesz cudzołożył, nie będziesz kradł, nie będziesz składał fałszywego świadectwa (kłamał), nie będziesz pożądał żony i własności blizniego.

DUALIZM

Ważnym jest by zrozumieć że zarówno religia jak i cywilizacja oparte są na dualistycznym spojrzeniu na człowieka, postrzeganiu go jako materię i ducha. Człowiek widziany jest jako dzikie zwierzę (materia) posiadające w sobie iskrę od Boga (dusza).  Nasze dusze rozumieją i pragną Boga który jest doskonałością. (Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski – Mateusza 5:48)

Nasze dusze potrafią rozróżnić dobro i zło, prawdę i kłamstwo, piękno i brzydotę, miłość i nienawiść. Nasze dusze pozwalają nam trzymać w ryzach nasze prymitywne instynkty. Ta umiejętność definiuje nas jako ludzi.

Satanistyczni bankierzy (Illuminati), konsekwentnie zacierają te granice. Znieśli pojęcie duszy i definiują człowieka w kategoriach żądz i grymasów, nieważne jak perwersyjne i degradujące by nie były.

„Czyń wolę swoją będzie całym prawem” to jest ich credo.

Gdy zanika religia, jedyną rzeczą która może powstrzymywać nasze prymitywne żądze są normy społeczne (prawa). Jednakże z satanistami u władzy, normy społeczne się zmieniają i coraz więcej rzeczy zakazanych staje się dopuszczalne. Sataniści odwracają pojęcia dobra i zła. We współczesnym świecie, nasze niskie żądze są gloryfikowane.

WOJNA DUCHOWA

Mass media są instrumentem satanistów w naszej indoktrynacji. Za rzeczy odważne uważa się wywody „ludzi dorosłych” o ich wstydliwych wypadkach w publicznej toalecie, a nie podważanie oficjalnej wersji 11 września. Ostatnio skakałem po kanałach telewizyjnych i widziałem talk-show Chelsea Lately, gdzie dyskutowała ze swoimi gośćmi o tym że ledwo powstrzymują się od rzygania gdy poczują czyjeś bąki.

Każde większe miasto ma swoją gazetę o rozrywkach, każda gazeta ma dział z poradami seksualnymi, wyspecjalizowanymi w obrzydzaniu opinii publicznej. W miejscu gdzie żyję, Winnipeg, taka gazeta („Uptown”) należy do Winnipeg Free Press, gazety podobno rodzinnej. Jedno z pytań które tam ostatnio zadano dotyczyło partnera seksualnego który zesrał się na pościel. Inne pochodziło od kobiety skarżącej się na brzydki zapach waginy.

Nowa reklama telewizyjna piwa: facet daje swojej dziewczynie soczystego całusa, następnie przedstawia ją swojemu przyjacielowi który również wpycha jej język w usta. Edgy! To jak hasło reklamowe Nike: Just do it!

Mógłbym zapełnić całą kolumnę przykładami tego biegu na zatracenie, społecznego programowania mającego uczynić nas nieczułymi na każdy impuls i mającego pomóc nam w opowiadaniu o swoich wypadkach w toalecie.

Zamiast dążenia do tego co jest piękne, współczesna kultura aspiruje do degradacji ludzkości. Przestań się oszukiwać. Tak działa satanizm. To jest celowe działanie.

ZNIEWOLENIE

Myślimy o niewolnictwie w kategoriach ograniczenia naszej wolności, represyjnych prawach, obserwowaniu przez kamery i wsadzaniu do obozów koncentracyjnych. By nas zniewolić, sataniści używają naszych pierwotnych instynktów. Dla przykładu- czyniąc z seksu i romansowania Święty Graal, pokazując nam seks przez 24 godziny na dobę, zamieniają nas powoli w uzależnionych od seksu młokosów.

Gdyby obcy odwiedził naszą planetę, w swoim raporcie napisałby że główną troską ludzkości jest to „kto robi to z kim?” i czy inni mogą popatrzeć.

A jeśli nie seks, to na pewno pieniądz. Tańczymy do tej melodii każdego dnia, dedykując nasze życia obronie tego małego stosu który zebraliśmy.

Jak możemy się obronić, jak wyzwolić nasze dusze? Trzeba zrozumieć że nasze społeczeństwo zostało zinfiltrowane przez satanistów oddanych sprawie – czyli naszej degradacji do poziomu zwierząt domowych. Wejdz na swoją prywatną górę Synaj i napisz tam swoje własne Przykazania.

To są nasze zasady. Rzeczy których NIE zrobimy. W ten sposób poznamy się na pokusie i natychmiastowo ją odrzucimy, zamiast się z nią siłować.

Przykłady:

1) Nie będziesz uprawiał hazardu, spekulował. 2) Nie będziesz chłonął ścieku wylewającego się z telewizji, muzyki i filmów. 3) Nie będziesz oceniał obcych ludzi w kategoriach seksualnych (musimy wyzwolić się z tych satanistycznych więzów).

A jakieś pozytywne? 4) Spróbuj pocieszyć kogoś i dodać odwagi każdego dnia.

Czytajmy te nasze Przykazania każdego poranka i oceńmy nasze działania każdego wieczoru. Czujemy się słabi lecz wojna duchowa może być wygrana dzięki duchowej broni. Możemy pokonać Szatana dzięki temu że niektórych rzeczy NIE ZROBIMY.

Illuminati zrobili ze słowa „Bóg” coś niepoprawnego. Nie chcą byśmy je wypowiadali. Nie chcą byśmy wiedzieli że Bóg jest perfekcją wszczepioną w nasze dusze. Jako dzieci Boga, wszyscy jesteśmy braćmi i siostrami.


Zobacz także:

Co Biblia mówi o seksie?

Prawdziwa plaga seksu

Czy Bóg wygra tą rozgrywkę?

Reklamy

13 comments on “Jak czcić Boga?

 1. Bardzo dobry art. H.Makowa – dzięki Radtrap za tłumaczenie, to tylko potwierdza czym jest wiara i co chciał Jezus przekazać,
  nie zakładając żadnej religii, albowiem
  „będziesz miłował Boga Ojca swego całym Ciałem swym i całą swą Duszą, a bliźniego swego, jak siebie samego – oto nowe
  przykazanie daję wam…”
  Czy do tego potrzebna jest jakakolwiek religia, sekta, tajne zgromadzenie, okultyzm i kosmicizm ?!?
  Przykazania są Drogowskazem, nie ciężarem, są Wskazaniem czym są Pułapki, są Odzwierciedleniem naszej Duszy, albowiem
  „szanuj innych – nie kłam – uszanujesz wtedy siebie”
  „szanuj innych – nie okradaj – uszanujesz siebie i będziesz szanowany”
  „szanuj innych – nie zabijaj – z szacunkiem do samego siebie umrzesz naturalnie z czystym sumieniem”
  To Bóg proponuje – a co dają w zamian sataniści i ich pan Jaśnie Przewrotność ?
  „Czyń wolę swoją będzie całym prawem” – to jest ich samobójczy i ludobójczy plan Oka podstępu, ponoć „oświeconego” – hmm…
  Zapodajesz dobre Teksty, …raDtrap,
  a dla niedowiarków, dla ludzi pustych, dla nikczemników, dla materii ludzkiej bez Ducha – są i inne strony, na przykład taki
  zawsze Oddany, zawsze Oświecony Okiem Odbytu Onet dla Polaków… bez jaj…

  pozdrawiam [bez kitu ;-)]
  seler

 2. Cieszę się, że jesteś takim myslącym człowiekiem i masz odwagę pisać „pod prąd”, ku oburzeniu wielu naiwnych i manipulowanych ludzi. Ale mała uwaga – odnośnie tego artykułu. Po pierwsze; dualizm to nie jest chrześcijański pogląd tylko gnostycki – dobro i zło nie są równorzędne. Szatan był kiedyś aniołem prawdziwej Bożej światłości ale się zbuntował i dopiero wtedy narodziło się zło. Szatan jest TYLKO stworzeniem, choć usiłuje się wywyższyć do rangi boga – Bóg ma nad nim kontrolę, jak nad ujadającym i kąsającym psem (ale na smyczy). Po drugie: przykazań jest znacznie więcej w Biblii niz 10! Te dziesięć, to jakby podsumowanie. Zobacz do nauczań Ewangelii i Listów – ile tego jest! Rzecz w tym, że człowiek, póki jest upadły, NIE JEST W STANIE WYPEŁNIAC PRZYKAZAŃ. Inaczej mógłby zbawić samego siebie. Dlatego Jezus, który jedynie wypełniał w doskonały sposób Boże Prawo, musiał oddać życie za nas, po to aby każdy OSOBIŚCIE mógł przyjść pod Jego krzyż i przyjąć zbawienie, które jest darem łaski. Po trzecie: największa walka duchowa toczy sie o serce i wieczność KAŻDEGO Z NAS. Prawidłowe poglądy i wiedza (cokolowiek one oznaczają) nie są w stanie nas w żaden sposób nobilitować do rangi dzieci Bożych. To porzucenie własnej sprawiedliwości i przyjęcie sprawiedliwości Jezusa dopiero rozpoczyna w nas proces uświęcenia i stopniowego otwierania oczu (tych duchowych). Owszem dookoła dzieją się rzeczy ostateczne – ale nie daj się zwieść! Jezus powiedział, że to szaty każdego wierzącego (biblijnie) chrześcijanina mają być wyprane; panny muszą byc gotowe na przyjście Oblubieńca. Serdecznie pozdrawiam i bardzo polecam tę witrynę: http://www.ulicaprosta.net

  • Dzięki za cenne uwagi Aniu. Przyznam że w trakcie tlumaczenia były dwa momenty gdy podniosłem brew, ale myślę że to tylko kwestia niefortunnych słów- czytam Makowa od dawna, i jestem pewien że nie chce przemycać gnozy ;)

   pozdrawiam

 3. Witam wszystkich. Niestety, autor artykułu tylko częściowo diagnozuje problem, nie trafiając w jego sedno. Proponowane rozwiązania można w skrócie określić tak: „Stwórzmy własne przykazania” – czyli bądźmy dla siebie bogami. Błąd. Dopóki sami nie jesteśmy moralnie doskonali i niezmienni, nie możemy ustalać praw moralnych. Druga sprawa: „To są nasze zasady. Rzeczy których NIE zrobimy. W ten sposób poznamy się na pokusie i natychmiastowo ją odrzucimy, zamiast się z nią siłować” – nie jesteśmy w stanie poznać się na pokusie ani jej odeprzeć w ten sposób, że ustalimy sobie sami zasady. Po prostu stosując pewną ilustrację, chwytając się za własną czuprynę nie jesteśmy w stanie wyciągnąć siebie samych z bagna.

  Oto kolejne nieporozumienie: „Bóg jest perfekcją wszczepioną w nasze dusze. Jako dzieci Boga, wszyscy jesteśmy braćmi i siostrami” – gdyby Bóg był wszczepiony w nasze dusze, to zwyciężałby wszelkie zło, a my moglibyśmy odpierać pokusy i rozpoznawać je nie tworząc własnych zasad. Problem ludzkości polega na tym, że nikt nie rodzi się ani dzieckiem Boga, ani nie ma Boga wszczepionego w duszę „z natury”. Z natury rodzimy się skłonni do zła, zło popełniamy i ono oddziela nas od Boga. My sami nie jesteśmy w stanie sami tej przepaści zasypać. Jesteśmy winni popełnionego zła i nie możemy w tej sytuacji mieć osobistej relacji ze świętym, doskonałym Bogiem. Dlatego to sam Bóg chce temu zaradzić – posłał Syna, który jako Wcielony Bóg oddał życie, aby mocą tej doskonałej ofiary mogły zostać odpuszczone grzechy każdego, kto uwierzy w Jezusa. Biblia opisuje ten plan od początku aż do końca, który jest w wieczności – przewiduje również w najważniejszych punktach wszystko, co się w tej chwili dzieje i co się jeszcze ma stać.

  „Prawdziwa światłość, która oświeca każdego człowieka, przyszła na świat. Na świecie był i świat przezeń powstał, lecz świat go nie poznał. Do swej własności przyszedł, ale swoi go nie przyjęli. Tym zaś, którzy go przyjęli, dał prawo stać się dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię jego, którzy narodzili się nie z krwi ani z cielesnej woli, ani z woli mężczyzny, lecz z Boga” [Ew. Jana 1:9-13]

  Tylko ci, którzy narodzą się z Boga, otrzymują Ducha Świętego i dopiero wtedy Bóg zostaje „wszczepiony” w ich serca. I On daje moc do przeciwstawienia się złu oraz do tego, co tak trudno przechodzi ludziom przez usta – do życia w świętości czyli oddzieleniu dla Boga, do pokoju, radości i wszystkiego, za czym nasze dusze tak tęsknią od momentu wypędzenia z Edenu.

  Tylko w ten sposób można uniknąć sądu i kary, która się każdemu należy, o wszczepione w nas sumienie (nie Bóg) przekonuje nas, że jesteśmy winni. Uniknięcie sądu nazywa się potocznie zbawieniem.

  Dwa największe przykazania, o jakich mówił Jezus, brzmią tak: „Będziesz miłował Boga z całego serca, z całej siły i całym umysłem. A bliźniego swego jak siebie samego”. Nikt nie jest w stanie wypełniać tych dwóch, a co dopiero pozostałych. Dlatego potrzebujemy łaski od Boga, żeby nam wybaczył niedoskonałości i zmienił wewnętrznie.

 4. DEKALOG WEDŁUG BIBLII

  Przykazanie I

  Jam jest Pan, Bóg twój, którym cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli. Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną. (Wj20,2-3)

  Ja Pan, Bóg twój, którym cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli. Nie będziesz miał bogów cudzych przed oczyma mymi. (Pwt5,6)

  Przykazanie II

  Nie uczynisz sobie obrazu rytego ani żadnej podobizny tego, co jest na niebie w górze i co na ziemi nisko, ani z tych rzeczy, które są w wodach pod ziemią. Nie będziesz się im kłaniał ani służył. Ja jestem Pan, Bóg twój, mocny, zawistny, karzący nieprawość ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą; a czyniący miłosierdzie tysiącom tych, którzy mię miłują i strzegą przykazań moich. (Wj20,4-6)

  Nie uczynisz sobie rzeźby ani podobizny wszystkich rzeczy, które są na niebie w górze i które na ziemi nisko, i które są w wodach pod ziemią. Nie będziesz się im kłaniał i służył. Bom ja jest Pan, Bóg twój, Bóg zawistny, który dochodzę nieprawości ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą, a czynię miłosierdzie na wiele tysięcy miłującym mię i strzegącym przykazań moich. (Pwt5,8-10)

  Przykazanie III

  Nie będziesz brał imienia Pana, Boga twego, nadaremno; bo nie będzie miał Pan za niewinnego tego, który by wziął imię Pana, Boga swego, nadaremno. (Wj20,7)

  Nie będziesz używał imienia Pana, Boga twego, nadaremnie, bo nie ujdzie karania, kto by dla próżnej rzeczy użył imienia jego. (Pwt5,11)

  Przykazanie IV

  Pamiętaj, abyś dzień sobotni święcił. Sześć dni robić będziesz i będziesz wykonywał wszystkie roboty twoje; ale dnia siódmego sabat Pana, Boga twego, jest: nie będziesz wykonywał weń żadnej roboty, ty i syn twój, i córka twoja, sługa twój i służebnica twoja, bydlę twoje i gość, który jest między bramami twymi. Przez sześć dni bowiem czynił Pan niebo i ziemię, i morze, i wszystko, co w nich jest, a odpoczął dnia siódmego; i dlatego pobłogosławił Pan dniowi sobotniemu i poświęcił go. (Wj20,8-11)

  Zachowaj dzień sobotni, abyś go święcił, jak Ci przykazał Pan, Bóg twój. Sześć dni robić będziesz i pełnić wszystkie roboty twoje. Siódmy dzień jest sabat, to jest odpocznienie Pana Boga twego. Nie będziesz weń pełnił żadnej robot, ty ani syn twój, ani córka, służebnik i służebnica, ani wół, ani osioł, ani żadne bydlę twoje, ani przechodzień, który jest między bramami twoimi, aby odpoczął sługa i służebnica twoja jak i ty. Pamiętaj, żeś i sam służył w Egipcie, i wywiódł cię stamtąd Pan, Bóg twój, ręką mocną i ramieniem wyciągniętym, i przeto ci kazał, abyś zachował dzień sobotni. (Pwt5,12-15)

  Przykazanie V

  Czcij ojca twego i matkę twoją, abyś długo żył na ziemi, którą Pan, Bóg twój, da tobie. (Wj20,12)

  Czcij ojca twego i matkę, jak ci przykazał Pan, Bóg twój, abyś żył przez długi czas i żeby ci się dobrze wiodło na ziemi, którą Pan, Bóg twój, da tobie. (Pwt5,16)

  Przykazanie VI

  Nie będziesz zabijał. (Wj20,13)

  Nie będziesz zabijał. (Pwt5,17)

  Przykazanie VII

  Nie będziesz cudzołożył. (Wj20,14)

  Ani będziesz cudzołożył. (Pwt5,18)

  Przykazanie VIII

  Nie będziesz kradzieży czynił. (Wj20,15)

  I kradzieży nie będziesz popełniał. (Pwt5,19)

  Przykazanie IX

  Nie będziesz mówił fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu twemu. (Wj20,16)

  Ani będziesz mówił przeciw bliźniemu twemu fałszywego świadectwa. (Pwt5,20)

  Przykazanie X

  Nie będziesz pożądał domu bliźniego twego, ani będziesz pragnął żony jego, ani sługi, ani służebnicy, ani wołu, ani osła, ani żadnej rzeczy, która jego jest. (Wj20,17)

  Nie będziesz pożądał domu bliźniego twego, nie będziesz pożądał żony bliźniego twego, ani roli, ani sługi, ani służebnicy, ani wołu, ani osła, ani żadnych rzeczy, które jego są. (Pwt5,21)


  powyższe teksty pochodzą z przekładu Biblii na język polski wykonanego przez jezuitę, ks. Jakuba Wujka na zlecenie władz zakonnych, po uzyskaniu odpowiedniej zgody papieża Grzegorza XIII

  • Przykazania podają standard dobra i zła (pomijam fakt, że szabat to nie jest sobota, a sam szabat jest znakiem między Bogiem a Izraelem według ciała). Nikt nie jest w stanie przestrzegać wszystkich przykazań i nie służą one „samozbawieniu”. Wręcz przeciwnie:

   „A wiemy, że cokolwiek zakon mówi, mówi do tych, którzy są pod wpływem zakonu, aby wszelkie usta były zamknięte i aby świat cały podlegał sądowi Bożemu. Dlatego z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony przed nim żaden człowiek, gdyż przez zakon jest poznanie grzechu. Ale teraz niezależnie od zakonu objawiona została sprawiedliwość Boża, o której świadczą zakon i prorocy, i to sprawiedliwość Boża przez wiarę w Jezusa Chrystusa dla wszystkich wierzących. Nie ma bowiem różnicy, gdyż wszyscy zgrzeszyli i brak im chwały Bożej, i są usprawiedliwieni darmo, z łaski jego, przez odkupienie w Chrystusie Jezusie, którego Bóg ustanowił jako ofiarę przebłagalną przez krew jego, skuteczną przez wiarę, dla okazania sprawiedliwości swojej przez to, że w cierpliwości Bożej pobłażliwie odniósł się do przedtem popełnionych grzechów, dla okazania sprawiedliwości swojej w teraźniejszym czasie, aby On sam był sprawiedliwym i usprawiedliwiającym tego, który wierzy w Jezusa” [List do Rzymian 3:19-26]

 5. Także Watykan łamie dwa przykazania drugie i trzecie Sobota to dzień swięty co potwierdza św Paweł w liście do Hebrajczyków i lamie przykazanie drugie z bałwanami kościół rzymski pełemn jest bałwanów krzyż to bałwan Bóg to nie krzyż Bóg to prawda przybita do krzyża

  • Po pierwsze, nie wiadomo, kto napisał List do Hebrajczyków. Ale to jest mniej istotne. Bardziej istotne jest to, że w tym liście nie ma nic o obchodzeniu „soboty”. Odpocznienie, o którym mówi autor w rozdziałach 3 i 4 nie jest święceniem szabatu, lecz odpocznieniem od swoich dzieł w wyniku wiary w Jezusa i posłuszeństwa Jego Słowu:

   „A komu to przysiągł, że nie wejdą do odpocznienia jego, jeśli nie tym, którzy byli nieposłuszni? Widzimy więc, że nie mogli wejść z powodu niewiary. Gdy tedy obietnica wejścia do odpocznienia jego jest jeszcze ważna, miejmy się na baczności, aby się nie okazało, że ktoś z was pozostał w tyle. I nam bowiem była zwiastowana dobra nowina, jak i tamtym; lecz tamtym słowo usłyszane nie przydało się na nic, gdyż nie zostało powiązane z wiarą tych, którzy je słyszeli” [Hebr. 3:18-4:2]

   Owszem, kościół rzymski pełen jest bałwanów – ale w sprawie oddzielania dnia dla Boga w Kościele jest wolność. No i szabat nie jest sobotą. Nie wolno nikogo osądzać z powodu obchodzenia szabatu [List do Kolosan 3:15-16]. Takie osądzanie to jest grzech. A wczesny Kościół czyli odrodzeni poganie i Żydzi spotykali się na łamanie chleba dzień po szabacie, czyli ani w szabat, ani w niedzielę, tylko według naszego kalendarza w sobotę po zachodzie słońca [Dzieje Apostolskie 20:7-11].

   • A Jezus nie znosił Szabatu był i jest jego Panem a Niedziela to rzymskie święto słońca sunday a Bóg to nie Słońce Odpoczynek Boga to Szabat przecież a w kościele uczą że niedziela to pierwszy dzień tygodnia tak chyba jest także kościół jest mądrzejszy od Boga z tego wynika czyli sobota wieczorem masza w sobotę o osiemnastej jest najlepszym rozwiązniem a taka msza jest i mamy kompromis ale przykazanie drugie watykan łamie prawosławie mniej bo ikony się pisze a nie maluje

    • Mówimy o oddzieleniu dla Pana całego dnia, a nie o żadnej „mszy”, bo msza to jest 45 minut. Saturday czyli sobota to także rzymskie święto – tyle, że ku czci boga Saturna. Próbuję Ci wytłumaczyć, że sobota nie jest szabatem, a szabat jest dla Izraela a nie dla całego Kościoła. Adwentyści i inni sabatarianie po prostu nie znają tematu, ale strasznie się wymądrzają. Poza tym, religijność w postaci legalistycznego przestrzegania wszystkich przykazań – a jest i 613 – wcale nie daje zbawienia, bo i tak nikt nie jest ich w stanie przestrzegać. To jest takie samo postępowanie jak u faryzeuszy, tylko pod innym szyldem. Jeśli myślisz, że Bogu chodzi o to, żebyś święcił sobotę, to jesteś w głębokim błędzie i nie rozumiesz Pism, a tym bardziej Ewangelii.

 6. dla mnie osobiście chrześcijaństwo to bycie bliźnim dla drugiego człowieka, a nie uczestniczenie w jakichkolwiek tajemnych rytuałach, a tym bardziej to nie prześladowanie innych za to, że mają własne przemyślenia inne niż obowiązująca w różnych społecznościach polityczna poprawność

 7. To Chrystus decyduje o tym, czym jest chrześcijaństwo – jak sama nazwa wskazuje. Chrześcijanin to osoba należąca do Chrystusa. Jak do Niego należeć, powiedział On sam w Ewangeliach (np. Ew. Jana 3:1-11), a rozwinęli apostołowie (np. List do Rzymian 3:20-25). Nie ma tam ani słowa o „uczestniczeniu w rytuałach”, a tym bardziej o „prześladowaniu innych”. Własne przemyślenia ma każdy i są bardzo różne, a droga do Boga jest jedna i wiedzie przez Jezusa:

  „Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie” [Ew. Jana 14:6]

  Aby wejść do Królestwa Bożego i uzyskać zbawienie (czyli ratunek przed sądem, który każdemu się słusznie należy), trzeba się narodzić na nowo z Ducha Świętego. Nie są do tego potrzebni żadni pośrednicy, bo jeden jest Pośrednik – Mesjasz Jezus [I List do Tymoteusza 2:5]. Dlatego Ewangelia nie ma nic wspólnego z „polityczną poprawnością obowiązującą w różnych społecznościach”. Nie ma również nic wspólnego z wymyślaniem prochu na własną rękę i chodzeniem po omacku, skoro Ktoś kiedyś drogę wskazał. Raz na zawsze.

  • Też nie lubię słuchać mądrości duchowych które bardziej pasują do new age zamiast do Słowa Bozego, danego jako świadectwo po wsze czasy. Koncepcji „ewangelii” i religii budowanych na „chrześcijaństwie” jest teraz tyle, że aż głowa boli….
   Czyli podsumowując Krzysztofie, czy mam dobrą naukę? – Prawo jest po to aby pokazać ludziom grzech i naszą niedoskonałość, i żadne sabaty czy reguły budowane na nim Prawie pomagają, a tworzą tylko „własny babel” – własną drogę zbawienia przez uczynki wykonywania Prawa czy własnych reguł religijnych, niedoskonałość która prowadzić nas powinna do Zbawiciela który sam w sobie jest wypełnieniem Zakonu i Ofiarą (raz na zawsze) okupu za nasze grzechy, jest Zakryciem naszych win wg Prawa, tak jak przebłagalnia na Arce zakrywała skrzynię z Prawem, a nie nasze czyny i próby budowania własnej sprawiedliwości w oparciu o niedoścignione standardy Bożego Prawa, dlatego tylko Chrystus jest droga i życie, jego Święta Sprawiedliwość, na jego Chwałę, nie ludzką, żeby się nikt nie chlubił….

Możliwość komentowania jest wyłączona.