W USA opublikowano wyniki badań: Homoseksualizm jest uleczalny

Zródło: Piotrskarga.pl

Chociaż wciąż jest wielu psychiatrów i psychologów, którzy twierdzą, że terapia zmierzająca do zmiany „orientacji seksualnej” zwykle stosowana w przypadku osób homoseksualnych jest bezsensowna, a nawet szkodliwa, to najnowsze badania, których wyniki zostały opublikowane w czasopiśmie „Sex and Therapy” mówią co innego. Zmiana „orientacji seksualnej” jest jak najbardziej możliwa, a terapia osób homoseksualnych bardzo często jest wręcz wskazana.

Psychologowie Stanton L. Jones z Wheaton College i Mark A. Yarhouse z Regent University są autorami obszernych badań dot. kwestii zmiany „orientacji seksualnej”. Analizowali oni proces zmiany „orientacji” osób, które brały udział w terapii prowadzonej przez ośrodki religijne powiązane z organizacją Exodus International.

Autorzy analizowali przypadki 98 pacjentów w okresie od sześciu do siedmiu lat po zakończeniu terapii.

Większości badanym udało się zmienić „orientację seksualną,” lub przestali oni praktykować stosunki sodomiczne. Dokładnie 23 proc. pacjentów udało się całkowicie zmienić upodobania z homoseksualnych na heteroseksualne. 30 proc. przestało się uważać za homoseksualistów i zachowywało czystość w okresie sześciu lat od terapii. 20 proc. pozostało przy pederastii.

Autorzy badań dowodzą, iż terapie takie nie są szkodliwe, jak sugeruje wielu naukowców i powinny być podejmowane częściej niż się to robi obecnie. Dla niektórych osób są one wręcz wskazane.

Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne, które pod wpływem silnego nacisku lobby homoseksualnego, okupującego jego siedzibę wykreśliło homoseksualizm z listy zaburzeń psychicznych w 1973 r. stwierdziło, że nie ma „wystarczających dowodów”, aby zaakceptować lub odrzucić tego typu terapie.

Dr Robert Spitzer, który pierwotnie opowiedział się za wykreśleniem homoseksualizmu z listy zaburzeń psychicznych, obecnie pod wpływem własnej praktyki zmienił poglądy i zachęca do prowadzenia terapii.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS.

Reklamy

14 comments on “W USA opublikowano wyniki badań: Homoseksualizm jest uleczalny

 1. Wreszcie jakaś pozytywna wiadomość! Wreszcie stwierdzono coś o czym wiadomo doskonale. Już 2-3 lata temu w necie czytałam właśnie o ośrodkach religijnych w USA które skutecznie leczą z tego zboczenia.Tylko że tego (czyli jak się domyślam nawrócenia) trzeba chcieć. Religia katolicka naprawdę posiada wielkie możliwości w pomocy ludziom pod katem psychologicznym. W końcu uczy przebaczania, akceptowania siebie, zaufania, miłości,spokoju, w pewnym sensie optymizmu (czyli nadziei), daje silne oparcie w Bogu.
  A praktykowanie homoseksualizmu to wykroczenie przeciw naturze! Człowiek nie jest stworzony do takich zachowań, tylko szatan podsuwa ludziom perwersyjne myśli i ci niestety im często ulegają.

 2. Moze za niedługo dowiemy się, że pedofilia również zostanie wykreślona z listy zaburzeń seksualnych? Teraz nawet 13-latki potrafią zachowywać się „wyzywająco” (nieudolnie naśladując idolów z telewizji), a jakiś mędrek mógłby powiedzieć, że kiedyś nawet dzieci zawierały związki małżeńskie i jakoś nic się nie działo…

  Ostatnio karierę w świecie rozrywki wśród młodzieży robi tzw. Pedobear. Oto kilka „humorystycznych” filmów z jego udziałem.


 3. Przykro, że zestawia się homoseksualizm z odpadkami. Jestem gejem, wierzę w Boga i w Jego miłosierdzie. Trochę więcej zrozumienia.

 4. W świecie mody rządzą głównie geje. I zobaczcie, jak tam upokarza się kobiety. Zmusza się je do ciągłych wyniszczających diet, chociaż kazdy prawdziwy facet wie, że najpiękniejsze są kobiece krągłości.

 5. najpierw dowiedzcie się co to jest pederastia i ile ma wspólnego z pedofilią i homoseksualizmem. Potem się wypowiadajcie…

 6. To po prostu straszne jak człowieka się odziera z godności i prawa do życia. Tak długo jak nie krzywdzisz nikogo masz prawo darzyć uczuciem każdego. Bycie ‚dobrym człowiekiem’ jest w moim przekonaniu wystarczająco dobrym atutem dla naszego wspaniałego „Boga”. Jeśli nie, to co to za Bóg?
  Każdy dąży w życiu do znalezienia ukochanej osoby aby z tą osobą dzielić życie. I każdy człowiek się do tego nadaje. Zmienianie czegoś takiego w zboczenia i perwersję jest złe. Szukanie kuracji na coś co jest częścią czyjegoś życia jest złe. Jeśli jesteś w stanie obdarzyć kogoś uczuciami – mężczyznę czy kobietę – jeśli ta osoba jest pełnoletnia i chętna to oznacza że masz na tyle dobre i czyste serce że czyni cię to dobrym człowiekiem. Tworzenie szczęśliwego związku, choćby najkrótszego jest budowaniem szczęścia na świecie. A wydawać by się mogło że ludzie preferują kiedy dwóch mężczyzn się zabija i wypruwa sobie flaki niz jak ma się całować.

  Mam nadzieję że inteligencja w końcu wygra i ludzie się ockną – patrzmy na ludzi przez pryzmat człowieczeństwa a nie płci, bo jak dotąd nie zaprowadziło nas to zbyt daleko. Propagujmy miłość, troskę i szacunek a wtedy nie będzie na świecie tyle nienawiści, cierpienia i łez. Nasze dzieci będą kiedyś żyć na świecie jaki my im kreujemy w tym momencie. Homofobia i rasizm jest wynikiem szatańskich knowań, w moim przekonaniu – bo to przecież skutecznie zabija miłość i wszelkie wzniosłe uczucia. Trzeba tylko trochę inteligencji aby to stwierdzić.
  NORMALNE jest być w stanie kogoś pokochać.

Możliwość komentowania jest wyłączona.