Eliphas Levi: Uczeń Jezuitów, Alphonse L. Constant

 

Vatican Assasins, tłumaczenie Radtrap

Jesuit-Alphonse-Louis-Constant-alias-Eliphas-Levi-1848Jezuicki koadiutor duchowy,  Alphonse Louis Constant (na lewo), alias Eliphas Levi (1848)

Kolejny przykład na to jak tymczasowi koadiutorzy Jezuitów udawali Żydów. Powód? By obwinić wszystkich Żydów, całą rasę, za zbrodnie których dopuściło się Towarzystwo Jezusowe (Jezuici) – w tym te dokonywane obecnie na narodzie amerykańskim.  “Eliphas Levi” jest pseudonimem Alphonsa Louisa Constanta (1810-1875), Francuza który w 1825 rozpoczął naukę w paryskim seminarium Saint-Nicolas-du-Chardonnet, kierowanym przez opata Frere-Colonna, członka potężnej arystokratycznej rodziny Colonna, człowieka który szkolił młodego Alphonsa w magii i kabale. Więcej informacji o jego nauce znajduje się tutaj.

IHS monogram Jezuitów (tarcza na fasadzie): seminarium Saint-Nicolas-du-Chardonnet, Paryż (na prawo)

“Eliphas Levi” został wyświęcony na diakona 19 grudnia 1835 roku, ostatecznie jednak został „wykopany” w 1836 zanim wyświęcono go do prezbiteratu. Wg oficjalnej wersji nie dotrzymał on swojego „ślubu czystości”. Bardziej wartościowy jako „Jezuita w krótkich szatach”, Constant/Levi stał się jednym z najsłynniejszych magów i okultystów Zakonu w XIX wieku. Napisał książki takie jak „Historia magii” i był dobrze znany “Pontifexowi Maximusowi” jezuickiego/illuminackiego Rytu Szkockiego Masonerii Ameryki, Albertowi Pike. Rzeczywiście, zarówno Constant jak i Pike związani byli z Jezuitami!

Jesuit master of Albert Pike

Jesuit Freemasons relationship

Alphonse Louis Constant alias Eliphas Levi, 1860 (na lewo)

Constant/Levi rozumiał że istnieje niezmieniona esencja okultyzmu, szatańska religia Tajemnicy Babilonu (Objawienia 17), a Babilonem jest miasto Rzym usadowione na siedmiu wzgórzach, uprawiające nierząd z władcami świata (17:18). O esencji tej Levi pisał na wstępie w swojej Transcendental Magic: Its Doctrines and Ritual:

“Za zasłoną wszystkich kapłańskich i mistycznych alegorii do starożytnych doktryn, za zasłoną ciemności i dziwnymi próbami przechodzonymi podczas inicjacji, pod pieczęcią wszystkich świętych zapisków, w ruinach Teb i Niniwy, na skruszonych kamieniach starych świątyń i na oczernionym wizerunku asyryjskiego i egipskiego sfinksa, na potwornych i cudownych malowidłach interpretujących stronice indyjskich Wed, w tajemnych emblematach naszych starych ksiąg alchemicznych, w ceremoniach praktykowanych przez wszystkie tajne stowarzyszenia, znajdujemy tam elementy doktryny która jest wszędzie taka sama i wszędzie jest tak samo starannie ukryta.”

Co do istnienia uniwersalnej doktryny, znajdującej się we wszystkich tajnych stowarzyszeniach, we wszystkich kulturach pogańskich w całej historii ludzkości, zgadzała się z nim nikczemna teozofka  Madame Helena Blavatsky. Pisała o tym w obu książkach uznawanych przez okultystów za klasykę literatury, The Secret Doctrine oraz Isis Unveiled.  Wierzący Biblii angielski protestant Alexander Hislop w swoim XIX wiecznym dziele  The Two Babylons; Or The Papal Worship: Proved to be the Worship of Nimrod and His Wife (Dwa Babilony; Lub Kult Papieski: Dowód na Kult Nimroda i Jego Żony -1916), pisze na stronie 120:

“. . . Babiloński Mesjasz którego tragiczna śmierć, oraz następujące później odrodzenie w chwale, formowały kamień węgielny starożytnego pogaństwa.”

Baphomet, Koza z Mendes, symbol Babilońskiego Mesjasza Rycerzy Templariuszy, 1800 (na lewo)

Gdzie znajduje się współczesna baza główna światowego pogaństwa? Hislop pisze o tym na stronach 2-3:

“Wiedziano od początku że papiestwo jest przechrzczonym pogaństwem; lecz Bóg pokazuje nam teraz, że pogaństwo które Rzym przechrzcił, we wszystkich swych głównych elementach, to religia pogańska która wywodzi się z antycznego Babilonu (z którego wywodzić się ma Kabała)… Rzym jest niezaprzeczalnie Babilonem z Apokalipsy… jego duchowieństwo i ich zakony, wszystkie zostały wzięte z antycznego Babilonu. I ostatecznie sam papież jest prawdziwym i prawowitym następcą Baltazara.”

Jezuicki agent Alphonse Louis Constant, udający Żyda – “Eliphasa Leviego,” znał antyczną, sekretną religię Babilonu, prawdziwą religię jezuickiego papiestwa. (Na swoim łożu śmierci otrzymał ostatnie namaszczenie od duchownego -najprawdopodobniej Jezuity) Końcem rzymskiego pogaństwa ma być ostatni papież Rzymu, zamordowany i odrodzony; Tammuz, Horus, Jupiter, Mithra, lub po prostu Antychryst/Bestia z Objawienia św. Jana! Antychryst, człowiek-bóg (zamordowany i zmartwychstały, w którego wcielić się ma Szatan, tak jak w martwego Horusa wejść miał Set) będzie oczekiwanym przez pogan mesjaszem, kuluminacją szatańskiej „tajemnicy bezbożności” (II List do Tesaloniczan 2:7).

Zobacz także:

Stalin i Jezuici

Adam Weishaupt

Jezuici i masoneria

Kim jest Baphomet?

Heksagram, kult Saturna i magia

To kabała odpowiada za to co dzieję się z naszym światem

Komunizm Nowego Wieku: Zeitgeist

 

Reklamy

7 comments on “Eliphas Levi: Uczeń Jezuitów, Alphonse L. Constant

  1. Uff trochę mi ulżyło, ale jednak czytając niektóre artykuły na tym blogu mam kilka wątpliwości. Jak zbiorę to wszystko w formie kilku pytań to się odezwę i liczę na równie konkretne co powyższa odpowiedzi.

Możliwość komentowania jest wyłączona.