Dlaczego ludzie nie chcą wierzyć w „teorie spiskowe”?

„Jestem zły na swoją rodzinę, przyjaciół i kolegów którzy nie potrafią zrozumieć ludzkiej natury i jej dążenia do władzy.”

Mike Parker dla henrymakow.com, tlumaczenie: Rad


Jest typowym dla ludzi aby wypierać istnienie „konspiracji” mimo że wszystkie ludzkie interakcje są „konspiracją” z definicji. Konspiratorzy wykorzystują te przyzwyczajenie do wypierania, co sprawia że ich działania stają się możliwe. Tak długo jak ludzie będą zaprzeczać samej tylko możliwości istnienia spisku, tak długo spiskowcy będą odnosić sukcesy.

„Nikt by czegoś takiego nie zrobił. Nikt by o tym nawet nie pomyślał.”

Człowiek – inteligentny człowiek – który ma zamiar popełnić zbrodnię lub zrobić coś czego inni ludzie by nie pochwalili, musi znalezć takie sposoby na dokonanie tego aby „normalni” ludzie nie byli w stanie tego przewidzieć.

„Motyw” jest łatwy do odgadnięcia. Człowiek napada na bank. Motyw: chcę pieniędzy.

„Sposób”,”środki”; jeśli zrobisz to dobrze, nie tak łatwo odkryć twoje motywy. Człowiek który przystawia broń do głowy pracownika banku takich subtelnych „środków” nie używa.

Najprzebieglejsi konspiratorzy opracowują swoje cele przy pomocy niesztampowego myślenia. Im dalej plan jest oddalony od przewidywalnego myślenia tym trudniej go przewidzieć. Filmy kryminalne odnoszą sukces jeśli publicznośc jest zaskoczona nowymi sposobami popełniania przestępstw i nieoczekiwanymi zwrotami sytuacji. Ten system jest jednak w rzeczywistości wykorzystywany przez największe spiski o których „normalni” ludzie nigdy nie pomyśleliby że są możliwe.

Credo najlepszych konspiratorów: „Rób to co robisz w taki sposób by ludzie myślący o rzeczach przewidywalnych nigdy nawet nie wpadliby na to że jest to możliwe.”

Najpotężniejsi i najlepsi konspiratorzy odrzucają myślenie że coś jest niewykonalne, dlatego właśnie ich działania odnoszą sukces. Wykorzystują bez skrupułów ludzkie parcie na bagatelizowanie i wyjaśnianie sobie nawet najstraszniejszych wydarzeń.

Wyobraz sobie planetę wolnomyślicieli. Ludzi których umysły pozwalają im na przewidzenie wszystkich możliwych akcji ludzi wokół, tych złych i dobrych. W zdecydowanej większości ludzkośc taka nie jest. Ten opis pasuje do najwyższych hierarchii Illuminati. Oni zadają sobie pytanie: „Czego ludzie się NIE SPODZIEWAJĄ?”. W ten sposób tworzą zmiany w naszym życiu, zmiany które przychodzą z najmniej spodziewanego kierunku.

Pózniej zadają sobie kolejne pytanie: „Jak odwieśc innych od myślenia w ten sam sposób?”

To proste: daj im nowe zabawki, niech się czymś zajmą. Twórz kolejne „apokaliptyczne” kryzysy którymi będą się zamartwiać. W międzyczasie prawdziwie zabójczy kryzys trwa w najlepsze – kryzys w Japonii.

Ludzie nie lubią intryg i konspiracji które mogą ich dotykać. Chcą spędzać swoje życie w spokoju. Chcą położyć swoje walizki które taszczą przez całe życie i mieć poczucie że mogą zająć się swoimi własnymi sprawami, bez strachu że ktoś mógłby im te walizki ukraśc.

Spiskowcy są obecnie w swoich działaniach tak daleko, że nie chcą tych walizek kraśc ale zastąpić je swoimi i wmówić ci że są twoje. Ludzie są zbyt łatwi do kontrolowania…

„Nikt by tego nie zrobił. To niemożliwe. My nie robimy takich rzeczy. Nikt by czegoś takiego nie zrobił. Nikt nawet by nie pomyślał by zrobić coś takiego.”

Może Ty nie. Właśnie dlatego oni to robią.

Dlaczego ludzie są tak odporni na prawdę? Na fakty?

Spędziłem dużą częsć mojego życia próbując to zrozumieć, próbując zrozumieć tą ślepotę.

Dla przykładu – dzisiaj postanowiłem powiadomić moich kolegów że właśnie oficjalnie przyznano że jeden lub nawet więcej reaktorów nuklearnych w Fukushimie zaczął się topić. To jest katastrofalna wiadomośc.

Równie dobrze mógłbym im mówić o rozkładzie jazdy autobusu. Nie wiedzieli, nie obchodziło ich to i nie obchodziło ich to by się dowiedzieć.

Czy to tylko obojętnośc? A może choroba? Brak logicznego myślenia?

Co jest nie tak? Co jest nie tak z ludzmi? Co się z nimi stało?

Cokolwiek to jest… właśnie dzięki temu cały ten spisek ma się dobrze.

_________________

Komentarz H.Makowa – ważnym czynnikiem są media kontrolowane przez Illuminati, media atakujące samą idee spisku. Większośc ludzi ciągle myśli że ich rzeczywistośc określają mass media.

Reklamy

7 comments on “Dlaczego ludzie nie chcą wierzyć w „teorie spiskowe”?

 1. Ludzie raczej nie odrzucają spisków lecz tracą zainteresowanie nimi kiedy widzą, że nic nie mogą zrobić. Tak jak z Fukushimą. Co my możemy zrobić? Skoro nic, to po co zaprzątać sobie tym głowę. Może nie będzie tak źle…

 2. Jest jeszcze taka sztuczka, że ośmiesza się spiski prawdopodobne oraz zaistniałe poprzez nagłaśnianie fantastycznych i mało prawdopodobnych lub zupełnie nieprawdopodobnych. I to jest – obok zwykłego zaprzeczania – mechanizm czołowy w dezinformacji.

  Na przykład:

  Aby ośmieszyć informacje o zniszczeniu WTC metodą kontrolowanego wyburzania – rozpowszechnia się bajkę o małych bombach atomowych.

  Aby ośmieszyć dowody na zniszczenie polskiego samolotu nad Smoleńskiem w wyniku eksplozji – rozpowszechnia się teorię o porwaniu samolotu i podrzuceniu szczątków innego.

  Aby ośmieszyć kompromitujące znaczenie kataklizmu Japońskiego dla atomowej energetyki, rozpowszechnia się teorie sabotażu, które zdejmują odpowiedzialność z właścicieli elektrowni.

  http://mocniejszy.wordpress.com/2011/05/16/atomowy-piatek-13-dla-polski

  http://mocniejszy.wordpress.com/2011/04/14/straznicy-zbrodniczego-kompromisu-aborcyjnego

 3. odpowiedż jest prosta -w mediach wysyłany obraz podprogowy -1-usłyszysz spisek smiej sie
  2-Od początku XX wieku wiedziano, że podawanie ludziom niewielkich dawek fluoru sprawia, że są bardziej ulegli i podatni na manipulacje ,obniża aktywność mózgu -człowiek jest podatny na opentania -każdy egzorcysta wie że zanim przeprowadzi sie egzorcyzm -należy odstawić leki obniżające aktywność mózgu .

  człowiek od rana atakowany jest chemią i obrazami podprogowymi – a woda i pasta do zębów ułatwia cały proces

  http://www.eioba.pl/a/1msw/szkodliwe-dzialanie-fluoru

  • Przypomniało mi się to odnośnie AIDS bo widziałem też odcinek Ostrego Dyżuru gdzie była matka z dzieckiem u którego wykryli AIDS. Matka mówi że AIDS nie istnieje, to jest spisek, ona ma to od lat nie leczy się i wszystko jest w porządku, mała też była w porządku. Lekarze zaczynają być agresywni, bo porzecież naraziła swoje dziecko, wyrodna matka, wierzy w teorie spiskowe itd. Ta nie chce zgodzić się na leczenie więc mamy scene:
   Zatroskany lekarz opiera się w holu o ściane, podchodzi do niego posmutniała pielęgniarka, obejmuje go pod ręke. Ten z grymasem i niewysłowionym bólem w głosie mówi:
   -Skąd się to bierze w tych ludziach?

   I to wszystko widzę mimo tego że nie siedzę przed tv, czasem go załączam żeby coś leciało w tle, od czasu do czasu zerknę i widzę coś takiego. Siła ataku na idee spisku jest ogromna, podobno nie ma obecnie serialu z hameryki w którym nie byłoby jakiegoś odniesienia do teorii spiskowych i ich wyśmiewania.

 4. Pingback: Dlaczego ludzie nie chcą wierzyć w „teorie spiskowe”? « Stop Syjonizmowi

Możliwość komentowania jest wyłączona.