Heksagram, kult Saturna i dlaczego musimy wystrzegać się magii (część 1)

 

Objawienie 13:16  I sprawia, że wszyscy: mali i wielcy, bogaci i biedni, wolni i niewolnicy otrzymują znamię na prawą rękę lub na czoło 17 i że nikt nie może kupić ni sprzedać, kto nie ma znamienia – imienia Bestii lub liczby jej imienia. 8 Tu jest [potrzebna] mądrość. Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy: liczba to bowiem człowieka. A liczba jego: sześćset sześćdziesiąt sześć.

Szkoły Tajemnic przechowują starożytną wiedzę magiczną i przekazują ją swoim adeptom dając im również obietnicę iluminacji, niejako obietnicę boskości; dają usprawiedliwienie dla porzucenia znanych nam kodeksów moralnych. Usprawiedliwiają kłamstwa, morderstwa, zadawanie cierpienia – wszystko w imię większego planu. Jakiego planu? Cóż, czy zadawanie tego pytania dzisiaj ma jeszcze jakieś uzasadnienie?

Oczywiście w historii ludzkości ciężko było utrzymać wszystko w tajemnicy, dlatego dziś mamy dużo informacji o systemach magicznych, które stały się dostępne ludziom „z poza układu”. Błędem jest jednak uznawać poszczególne jej odmiany jako coś oddzielnego. Kabała, druidyzm, pogańska biała magia, Thelema, szamanizm, Joga, wszelkie filozofie satanistyczne… każda z tych dyscyplin zawiera elementy czegoś co zostało przekazane nam u zarania ludzkości.

Wraz z rozwojem tej ludzkości, migracją i wyodrębnianiem się nowych narodów, zmieniała się również wiedza tajemna. Wiedza ta ewoluowała w różnych częściach świata, często będąc uzupełniana na różny sposób przez czynniki zewnętrzne. Jednym z dowodów na słusznośc tej teorii jest chociażby świat tzw. Illuminati którzy zajmują się praktycznie wszelką znaną nam magią, czy też ruch New Age którego ideologia i rytuały są absolutnym pomieszaniem wszystkiego co możemy nazwać „magiczne” i „uduchowione”: szamanizm, wierzenia indian północnych i południowych, magia hinduska, Tao, kabała, tarot… absolutnie wszystko. Everything will do.

Czytając o magii nie możemy zrozumieć jej głębszego tła jeśli skupimy się tylko na jednym jej rodzaju. Jest to pradawny kodeks który rozwinął się i uzupełnił przez tysiące lat na całym świecie, a dzisiaj scala się na powrót w jedno, szykując podwaliny pod lucyferiański plan Rządu Globalnego i jednej światowej religii. Sprawdzmy takie popularne znaki jak np. heksagram (znany większości pod błędną nazwą Gwiazdy Dawida) czy swastyka.

Ktoś powie: swastyka to hinduski symbol słońca. Ktoś inny doda: to symbol używany przez starosłowian i ludy bałtyckie. Wszyscy będą mieć rację! Nikt nie wie jak stary jest to symbol, ale był używany i był znany zanim te ludy jeszcze osiedliły się nad Bałtykiem czy na półwyspie Hinduskim.

To samo tyczy się sześcioramiennej gwiazdy. Heksagram znany większości ludzi na świecie jako „gwiazda Dawida”, jest niezwykle ważnym symbolem dla ludzi u tzw. ukrytej władzy, dla Szkół Tajemnic.

 

 

Heksagram, zwany także „Pieczęcią Salomona”, był używany już w starożytnych religiach jako symbol bóstw: Molocha i Astoretha, jak również jako znak Saturna , planety ważnej w okultyzmie i  Kabale. Bywa też on interpretowany jako symbol równowagi dobra i zła oraz równowagi między duchem a materią. W okultyźmie i czarnej magii symbolu  heksagramu  używano do wzywania i odpędzania demonów oraz do nakładania  klątw i  zaklęć na określone ofiary. Również w  Kabale sześcioramienna gwiazda  stała się jednym z najważniejszych magicznych symboli. Czerwony heksagram był także używany jako  znak bankierskiej rodziny Rothschildów, potem sześcioramienną gwiazdę jako swój symbol przejęli także syjoniści ( [5] str. 61).

Reprodukowany  powyżej obrazek  jest wariantem heksagramu, jaki zamieścił w XIX wieku w swoim dziele „Dogmaty i rytuały wysokiej magii” („Dogme et rituel de la Haute Magie”) znany  okultysta i kabalista Eliphas Levi (ex-ksiądz Ludwik Constant), który z kolei zaczerpnął ów symbol ze starych manuskryptów. Levi należał  do grupy wysoko wtajemniczonych „mistrzów”, którzy pod pozorem propagowania poprzez różne tajne towarzystwa tzw. „chrześcijańskiej magii”, usiłowali podsunąć Kabałę Kościołowi. Co więcej jego zdaniem sama masoneria to w istocie „wielkie stowarzyszenie kabalistyczne … ,  co pojawia się niespodziewanie w dziejach świata w chwili, kiedy protest przeciwko Kościołowi rozczłonkował był jedność chrześcijańską” ([3] str. 40). Przedstawiony na rysunku heksagram  występuje także pod nazwą  MAKROPROZOPUS i MIKROPROZOPUS („wielki i mały świat”) Kabały. Poniżej przedstawiono w obszernych fragmentach wyjaśnienie jego symboliki, które  podaje  Pierre Virion ([2] str. 157):

http://www.kki.pl/piojar/polemiki/novus/iluminaci/symbol/symbol.html

Pamiętajmy o jego związku z Saturnem. Do tej planety wrócimy niedługo.

Saturn jest ważnym elementem w zrozumieniu dziedzictwa całej tej konspiracji. Miasto Rzym znane było w dawnych czasach jako Saturnia, Miasto Saturna. Kościół rzymsko-katolicki kontynuuje w swoich rytuałach kult tego bóstwa. Saturn jest utożsamiany z Lucyferem, również w wielu traktatach okultystycznych jest powiązywany ze złem.

https://radtrap.wordpress.com/2011/04/06/czy-narzeczona-ksiecia-williama-podzieli-los-ksieznej-diany/

Robiłem trochę własnych badań nad nazwą „Saturday” (Sobota) i jak silnie powiązana jest ona z satanizmem. Nazwa „Saturday” pochodzi od planety Saturn. Dziwnym zbiegiem okoliczności na biegunie północnym Saturna znajduję się tajemniczy heksagonalny punkt. Dodatkowo zastanawiałem się dlaczego Saturn zawsze łączony jest z cyfrą 6.

1. Saturn jest szóstą planetą od Słońca.

        en.wikipedia.org…

2. Saturn ma tajemniczy sześciobok (heksagon) na swoim biegunie północnym.

en.wikipedia.org…

3. Od Saturna pochodzi też nazwa szóstego dnia tygodnia w wielu językach (np. angielskim).

Nazwano go tak niepózniej niż w drugim wieku naszej ery od nazwy planety (Saturn), która miała kontrolować pierwszą godzinę tego dnia wg. Vettiusa Valensa. Planeta została nazwana tak od rzymskiego boga Saturna (który przybył zresztą do Rzymu ze wschodu). Nazwano go dies Saturni („Dzień Saturna”),następnie wszedł do staro-angielskiego jako Sæternesdæg aż stopniowo zmienił się w Saturday.

en.wikipedia.org…

Co uderzyło mnie w tych porównaniach to że ma on sześcioboczną chmurę na biegunie, jest szóstą planetą w naszym Układzie i została użyta do nazwania szóstego dnia w naszym tygodniu. Więc jeśli połączymy to wszystko wyjdzie nam interesująca kombinacja 6-6-6.

Dodatkowo mamy pogańskiego bożka łączonego z Saturnem, mowa tu o Satyrze (w angielskim wymawia się „Sater”). Jest on pół-człowiekiem, pół-kozłem.

www.messianictemple.org…

Satyr

Kudłaty. W mitologii greckiej opisywany jako pół-człwoiek pół-kozioł, miał zamieszkiwać dzikie i niebezpieczne regiony. W hebrajskich historiach oznacza on „kozła” ale też „diabła”. Kiedy w Biblii napisano „satyrowie będą tam tańczyć” miało to oznaczać że miejsce te popadnie w zapomnienie, zdziczeje. Niektórzy wspominają o hebrajskim słowie „baboon”, stworze znanym w Babilonie.

W Biblii jest wers kojarzący satyry z kultem demonów (w polskiej Biblii Tysiąclecia tłumaczono satyra zazwyczaj jako kozła):

(angielska Revised Version, RSV)

Odtąd nie będą składać ofiar satyrom („demonom” w polskiej Biblii Tysiącletniej), z którymi uprawiali nierząd. Będzie to dla nich ustawa wieczysta dla ich pokoleń.

Kapłańska 17:7

Ten kozli bożek był już wcześniej czczony przez starożytnych Izraelitów. Rzymski bóg Saturn często przedstawiany był w heksagonach. Heksagon znajdujemy też na planecie. Ponieważ jest to sześciobok możemy wpisać w jego ramy również heksagram.

Kolejnym zastanawiającym zbiegiem okoliczności jest pół-kozioł demon Baphomet, który również powiązywany jest z heksagramem.

Skoro starożytni Izraelczycy czczili tego bożka, byłoby dziwnym gdybyśmy nie powiązali flagi współczesnego Izraela z tym pogańskim heksagramem. Z jakiegoś powodu dzisiaj satanistyczny symbol wpisał się w historię nowego Izraela i wszyscy uznają go za symbol reprezentujący Żydów.

Są Żydzi którzy nie zgadzają się na obecne używanie tego symbolu:

Wiele lat temu gdy Pan zasiał we mnie wątpliwości wobec tej podobno żydowskiej gwiazdy Dawida, byłem emocjonalnie związany z tym symbolem. Będąc wychowany z nią od małego jako Żyd była blisko memu sercu. Gdy ktoś pierwszy raz wspomniał przy mnie że to nie jest „koszerny symbol” przyjąłem pozę obronną.  Jednak zmierzyłem się z tym zagadnieniem i im więcej w nie wnikałem, tym bardziej byłem przekonany że powinienem przestać nosić ten symbol czy też używać go w inny sposób, gdyż nie był to symbol biblijny lecz pogański. W najlepszym razie jest to zwykły, nieistotny symbol powstały po nałożeniu na siebie dwóch trójkątów. W najgorszym- został wzięty z okultyzmu i  przedstawiony Judaizmowi przez Kabałę.

www.seedofabraham.net…

Są dowody na to że to król Salomon przedstawił ten pogański symbol swojemu ludowi:

Tzw. Gwiazda Dawida jest tak naprawdę heksagramem, niczym więcej. Nie ma żadnego biblijnego czy żydowskiego dowodu na to żeby powiązywać ten symbol z legendarnym królem Dawidem. Natomiast możemy dowieśc że używany był przez króla Salomona, po tym jak zwrócił się w kierunku pogańskich bóstw i okultyzmu, co rozgniewało Boga.

www.dccsa.com…

Jakie jest znaczenie heksagramu? Wg. tej strony:

Symbolika heksa zawiera jasne i ciemne strony czarnoksięstwa. Bóg jest przedstawiany tu jako dobry i zły, jako światło i ciemnośc. Symbol solarny, wąż, Lucyfer jest tu symbolem wiedzy (gnoza) objawienia wiecznego życia. Macroprosopus ma być zawarty w microprosopus (makro i mikro-uniwersum). Ich Bóg nosi potrójną koronę a na piersi nosi Krzyż Maltański. Wg.nich Bóg jest tym czym jest człowiek, zawiera w sobie pierwiastek męski i żeński (biseksualny), to co na górze i to co na dole, duchowośc i materialnośc. Cała podstawa mistycyzmu Kabały ukryta jest w sześcioboku (heksie).

Mr. Sholem powiedział: „Heksagram nie jest żydowskim symbolem. Nie daję żadnej nadziei. Nie ma nic wspólnego z pobożnym Żydem, przedstawia lęk który może być pokonany przez magię. (strona 259).”

jesus-messiah.com…

Analizując wszystkie mistyczne gesty Baphometa otrzymujemy poniższy wniosek:

Przyjrzymy się teraz bliżej tajemniczemu heksagonowi na Saturnie.

Dlaczego chmury na Saturnie tworzą kształt heksagonu? Jak na razie, nikt tego nie wie. Odkryte w latach 1980-tych, podczas przelotów koło Saturna sondy Voyager, wciąż pozostają jedynymi tak dziwnymi układami w Układzie Słonecznym. Jakby biegun południowy Saturna nie był wystarczająco dziwny dzięki swemu rotującemu wirowi, biegun północny planety mógłby być teraz uznany za jeszcze dziwniejszy. Przedziwny układ chmur ukazany powyżej na niedawnym obrazie w podczerwieni został sfotografowany przez orbitującą wokół Saturna sondę kosmiczną Cassini. Zdjęcia ukazują stabilność heksagonu nawet po dwudziestu latach po wizycie Voyagera. Filmy z bieguna północnego Saturna przedstawiają utrzymywanie się heksagonalnej struktury chmur mimo rotacji. W odróżnieniu od poszczególnych chmur, które wyglądają jak heksagon na Ziemi, układ chmur na Saturnie ma sześć, wyraźnych boków o niemal równej długości. Wewnątrz heksagonu zmieściłyby się cztery ziemskie (atmosfery?). Mimo, że dokładne wyjaśnienie nie jest jeszcze znane, naukowcy planetarni z pewnością mają zamiar kontynuowanie badań tej najbardziej niezwykłej formacji chmur jeszcze przez jakiś czas.

http://www.oa.uj.edu.pl/apod/apod/ap070403.html

Saturn's Mysterious Hexagon Emerges from Winter DarknessGdy tylko skończyła się zima na Saturnie, gdy tylko osnowa jej ciemności opadła, sonda Cassini mogła w końcu nakręcić film pokazujący nam nowe szczegóły tej heksagonalnej dziury która ciągle zdumiewa naukowców.

(PhysOrg.com) — Po kilku latach oczekiwania aż Słońce rozświetli trochę w końcu biegun północny Saturna, kamery na sondzie NASA Cassini wykonały najdokładniejsze jak dotąd zdjęcia niezwykłego heksagonu.

Nowe zdjęcia heksagonu, którego „ściany” są ścieżką którą podążają wiatry wiejące wokół bieguna północnego planety, pokazują koncentryczne ściany, kręgi i ścieżki do tej pory nie zarejestrowane na poprzednich zdjęciach.

Ostatnie dobrej jakości zdjęcia tego obiektu zostały dokonane przez NASA i sonde Voyager prawie 30 lat temu, podczas ostatniej wiosny na Saturnie. Pózniej na planecie zapanowała zima a biegun północny pogrążył się w ciemnościach na 15 lat. Ku radości naukowców lokacja i kształt heksagonu nie zmieniły się. (…)

 

Heksagon został odkryty przez Voyagera we wczesnych latach 80-tych. Jego szerokośc ocenia się na większą niż szerokości dwóch planet Ziemia. Przyjmuje się że wiatry które wieją wokół heksagonu osiągają prędkośc 100 metrów na sekundę (220 mil na godzinę)(…)

Naukowcy ciągle próbują znalezć odpowiedz na pytanie co spowodowało powstanie heksagonu, skąd pobiera i dokąd wysyła swoją energię i dlaczego zachowuje stabilnośc od tak długiego czasu. Planują zrobić kolejne zdjęcia w poszukiwaniu wskazówek, przede wszystkim przyjrzą się nowo zaobserwowanym falą które rozchodzą się po bokach heksagonu i wielościennym strukturom które rozciągają się w górnej warstwie chmur Saturna w każdej z sześciu stron heksagonu. Są też zaintrygowani dużym czarnym punktem który pojawił się na poprzednich zdjęciach Cassini w podczerwieni (…)

Zródło: http://www.physorg.com/news179601566.html

 

Skąd wzięła się ta starożytna wiedza by np. łączyć planetę Saturn z heksagonami i heksagramem? Skąd wiedzieli? Kto im powiedział?

Kolejne pytanie: jak ludzie wierzący w teorię ewolucji, zakładającej że wszystko powstało dzięki przypadkowi, że wszechświat powstał dzięki temu że wybuchło NIC, że banan potrafi zamienić się w wieloryba; jak oni wyjaśnią tego typu przypadki? Regularny heksagon który jest niezmiennym wirem gazów lub otchłanią sięgającą wgłąb planety, lub obydwiema tymi rzeczami na raz. Jak teoria przypadku tłumaczy coś takiego? Nie tłumaczy!

Przypomnijmy: anomalię na Saturnie odkryto prawie 30 lat temu! Jak wiele osób wie o tym zadziwiającym przypadku? Jestem pewien że większośc ludzi to czytających słyszy o tym po raz pierwszy. 30 lat… Czy było o tym w TV? Czy nauczyciel mówił o tym na fizyce? Czy ktoś mówił o tym na imprezie, na tej samej imprezie na której ledwo trzymałeś kieliszek?

Newsy które prowokują do myślenia są ignorowane. Są ignorowane gdyż w przeciwnym wypadku ludzie mogą rzeczywiście zacząć myśleć i szukać, a efekt tego może być nie po myśli kabalistów i okultystów będących u prawdziwej władzy.

Radtrap

CZĘŚĆ II

 

Reklamy

2 comments on “Heksagram, kult Saturna i dlaczego musimy wystrzegać się magii (część 1)

  1. Skąd wiedzieli ? Skąd wiedzieli>? A skąd wiedzą teraz? Oto odpowiedź.Twierdzę, że wiedzieli znacznie więcej niż dzisiaj wiedzą. Saturn nie zawsze był szóstą planetą licząc od gwiazdy zwanej Słońce. Nie zapominać o tych resztkach, co latają pomiędzy Jowiszem a Marsem. Tam była planeta, której szczątek ,po wojnie z Marsem, dał Oceanowi ląd.Ocean, to dawna nazwa Ziemi.Chodzimy po ziemi planety Tiamat [(piękny poemat Hezjoda o Gaji ,tej płaskiej ziemi(to nie planeta!) oblanej wodami Oceanosa.)]Ponadto Słońce też było początkowo wielką planetą gazową. Nastąpiła fuzja gazów i nowa gwiazda rozbłysła unicestwiając starą, prawdopodobnie niewielkiego brązowego lub czerwonego karła.Przy nim życie nie mogło powstać.Stąd hymny pochwalne na cześć Marduka- tak zwali Słońce Babilończcy. Ale rzecz miała się około cztery miliardy lat wcześniej.
    O tym pisze wyraźnie w prastarym Enuma Elisz , Pieśni o Ullikumi, czy innych przekazach, bardzo, bardzo starych. Zresztą, ja to tak odczytałam.Nikt nie musi się ze mną zgadzać.Sitchin popełnił dużo błędów w swoich pracach.Nazwał np. Słońce – Apsu, a przecież Apsu jest oceanem słodkiej wody ukrytej pod skorupą ziemi. To są wody głębinowe ukryte tam od czasów pierowtnych.Tam panował Ea, kiedy jeszcze nie było lądu. Stąd wiara w Posejdona, króla Oceanu.Właściwie Wszechoceanu. Pozdrawiam wszytskich i przepraszam, jeśli moja hipoteza nie jest zgodna z hipotezą innych. Na popartych dowodami hipotezach rodzi się nauka.

  2. Pragnę dodać, że te wszystkie gwiazdy wieloramienne, swastyki , to są tylko i jedynie figury geometryczne, nic więcej. To, co widać na Saturnie (Kronosie) faktycznie układa się w figurę sześciokątną w którą można wpisać nie tylko heksagram, ale i np.kwadraty. Zjawisko to mogą wytłumaczyć astrofizycy i kosmolodzy, a nie religia, czy wielcy magowie. Magia istnieje, jest to świat mocy niezbadanej energii. Siła ludzkiego umysłu jest ogromna, ale nie zawsze pracuje w kierunku dobra(to też jest pojęcie względne). Magia czarna, magia biała…świat pozagrobowy – rzeczy , zjawiska nie dające się racjonalnie wytłumaczyć., ale bardzo interesujące.To metafizyka.
    Nauka do dzisiaj nie potrafi znaleźć odpowiedzi na pojawienie się naszego Księżyca. Obiekt jest zagadkowy, chociażby z powodu swojej pozycji na orbicie. Dlaczego jego tarcza optycznie, z naszego punktu widzenia ( z Ziemi) jest taka sama jak tarcza słoneczna i podczas zaćmienia Słońca , jedna wpasowuje się idealnie w drugą.Nie bardzo chce mi się to nazwać przypadkiem, ale też nie będę się do tego modlić.Nauka ma za zadanie zbadać obiekt zwany Księżycem i dać odpowiedź, czym jest nasz satelita i dlaczego usadowił się właśnie w tym , a nie innym miejscu.Czy jest to obiekt sztuczny, czy prawdziwe ciało niebieskie sztucznie naprowadzone na orbitę naszej Ziemi.

Możliwość komentowania jest wyłączona.