Prorocze kolumny z katedry Św.Jana w Nowym Jorku?

 

Kolejny przykład przenikania się świata masonerii, kościoła i ekumenizmu którego prawdziwym celem jest jedna, światowa religia – New Age. Przykład budowany zresztą od roku 1892…

Kontynuacja (link)

 

Vigilant, tłumaczenie: Rad

Jednym z pierwszych artykułów na tej stronie był Sinister Sites – St. John the Divine Cathedral, gdzie opisałem okultystyczną symbolikę wplecioną w jej architekturę i role katedry w planach ONZ dotyczących stworzenia jednej, globalnej i jedynej obowiązującej religii światowej. Jednym z najbardziej zaskakujących fragmentów tamtego artykułu były zdjęcia płaskorzezb na kolumnach i pilarach tego budynku, zrobionych w roku 1997, pokazujących destrukcję Nowego Jorku (w tym blizniaczych wież). Kościół otrzymał nazwę po apostole Janie, który spisał swoje objawienia dotyczące apokalipsy.

Były to zdjęcia z zaledwie dwóch kolumn (poprzednie były niewidoczne w momencie gdy robiłem tamte zdjęcia). Teraz jednak można już je zobaczyć a ich symbolika nie odstaje od tych pokazanych wcześniej.

Kolumny umieszczone są obok wejścia do katedry, nad posągami świętych.
Zdjęcie umieszczone w poprzednim artykule, pokazujące przedstawienie zniszczenia Nowego Jorku przez ogromne fale.
Kolejne stare zdjęcie pokazujące zniszczenie mostu brooklyńskiego. Poniżej widać nowojorski budynek rynku papierów wartościowych i handlujących ludzi. Czy ma to nawiązywać do Babilonu opisanego w Objawieniach?
Jezdzcy Apokalipsy?
Scena narodzin z jakiegoś rodzaju kwiatu, w otoczeniu mumie i owieczka ze związanymi nogami. Czyje to narodziny? Czy chodzi o Antychrysta z Objawienia Św.Jana która mówi o bestii wychodzącej z ziemi a mającej dwa rogi jak jagnię? Poniżej mamy spirale (symbolizującą zmianę świadomości) i ludzi składających hołd temu „dziecku”.
Symbol śmierći z „kołem wewnątrz koła, pełno oczu wokoło” z wizji na początku księgi Ezekiela.
Kabalistyczne Drzewo Życia. Wg. mistyków księga Objawienia jest zapisana przy pomocy kabalistycznej numerologii która ukrywa jego głębsze znaczenie.
Człowiek powyżej Drzewa Życia ma zasłonięte jedno oko i nosi duży kwarcowy amulet, o którym mówi się że ma magiczne i metafizyczne właściwości.

 

Nie ma dokumentacji wyjaśniającej znaczenie tych wszystkich rzezb których w katedrze jest znacznie więcej i zawierają one kolejne symboliki i przedstawienia katastrofy mającej nastąpić w Nowej Erze. Dziwne miejsce.

 

Zobacz też:

Co rodzi Lady Gaga w najnowszym klipie?

Dziecko Rosemary: Antychryst wg. Polańskiego

 

Reklamy

2 comments on “Prorocze kolumny z katedry Św.Jana w Nowym Jorku?

  1. Niesamowite te plaskorzezby. Kiedy dobudowywano do katedry te kolumny??Wikipedia twierdzi, ze katedra nadal jest nie ukonczona. Pierwsza msza zostala odprawiona w 1941, czy te kolumny juz wtedy byly? Chyba nie. Prosze o podanie wiecej info na temat tego obiektu, historii jego budowy o ile to mozliwe. Swietny artykul !!

    • Budowa została zapoczątkowana przez JP Morgana i wielkiego mistrza masonerii całego Nowego Jorku.
      .

      Na początku podany jest link do poprzedniego artykułu vigilanta o tym miejscu, po angielsku. Przetlumaczyłbym go gdyby było więcej chętnych gdyż teraz zacząłem prace nad czymś innym.

Możliwość komentowania jest wyłączona.