Opady radioaktywne z Japonii

W związku z ostatnimi wydarzeniami w Japonii i nieudolnością naszych mediów, powinniśmy sami rozpowszechniać informację o nadchodzących opadach promieniotwórczych z Fukushimy, które mogą spaśc na nas w ciągu kilku dni.

Z Grypa666.wordpress.com

Globalne zagrożenie radioaktywne, chroń najwrażliwszych: dzieci i kobiety ciężarne!

B. skąpe, sprzeczne dane o typie i poziomie radioaktywności oraz dyspersji radioaktywnej chmury na świat. Przygotujmy się na conajmniej 3 Czarnobyle razem wzięte. Opady radioaktywne rozejdą się po całym świecie. Miejsce katastrofy leży na pograniczu stref pasatów i antypasatów, więc należałoby prognozować roznoszenie opadów z Japonii w oparciu o bieżącą synoptykę. Dziwne, że nikt tego jeszcze nie zrobił!

Wg źródeł-ekspertów agencji analiz strategicznych Stratfor, izotopy jodu i cezu stwierdzone po eksplozji w 1-ym reaktorze świadczą o naruszeniu osłony rdzenia. Jod występuje w prętach paliwowych, a cez 137 świadczy o poważnym uszkodzeniu rdzenia i wydostaniu się cząstek radioaktywnych w powietrze. 90 osób  może być napromieniowanych: 30 uchodźców i 60 personelu szpitalnego. Władze bezpieczeństwa nuklearnego Japonii potwierdziły, że doszło do stopienie rdzenia.

Przeciwwskazania i dawki dla jodku potasu (KI)

Dorośli w wieku ponad 40 lat są najmniej zagrożeni od uszkodzenia tarczycy radioaktywnym izotopem i wykazują największe skutki uboczne brania jodku potasu (KI). Nie powinni więc brać go, chyba że tak zalecą władze zdrowia w zw. z opadami promieniotwórczymi. KI nie pomoże nikomu na izotop jodu w częściach ciała innych niż tarczyca, nie pomoże po fakcie skażenia wewn. izotopem jodu, nie pomoże na skażenie innymi izotopami. Należy więc unikać ekspozycji na opady: na okres opadu, przebywać wewnątrz, wyłączyć wentylację, klimatyzację, nie otwierać okien ani drzwi. Sól stołowa zawiera jod, ale w ilości niewystarczającej do prewencji podczas opadu radioaktywnego.

Dawki: Jedna dawka chroni przez 24 godz. Jeśli izotop jodu pozostaje w otoczeniu dłużej, władze zdrowia powinny zawiadomić o potrzebie dalszych dawek. Unikaj wielokrotnych dawek dla ciężarnych,karmiących i niemowląt. najlepiej ewakuować ich na czas zagrożenia opadem radioaktywnym. W USA są tabletki KI 130 miligramów (mg) i 65 mg oraz  krople zawierające 65 mg KI w każdym mililitrze (ml).

Dorośli i kobiety karmiące: 130 mg

Dzieci 3-18 lat: 65 mg, a wyrośnięte jak dorośli (co najmniej 68 kg) 130 mg.

Niemowlęta i dzieci, 1  miesiąc do 3 lat (karmione piersią i nie): 32 mg

Noworodki w wieku poniżej 1 miesiąca (karmione piersią i nie): 16 mg

Branie większej dawki niż wskazana może zaszkodzić zdrowiu a nawet spowodować zgon. Noworodkom w wieku poniżej 1 miesiąca nie wolno przedawkować KI jednorazowo ani powtórzonymi dawkami, a ich poziom hormonu tarczycy musi obserwować lekarz.

Przeciwwskazania (pytaj lekarza): alergie na jod (alergia na owoce morza niekoniecznie znaczy alergię na jod),  dolegliwości skóry (np. dermatitis herpetiformis lub urticaria vasculitis), choroby tarczycy.
Skutki uboczne: rozstrój żołądka, reakcje alergiczne (możliwe poważne), wysypki i zapalenie gruczołów ślinowych.

A co o środkach przeciw in. szkodliwym izotopom? Wikipedia jak zwykle w takich przypadkach jest bezużyteczna. Prosimy specjalistów o niezwłoczne nadsyłanie praktycznych info nt. środków zaradczych przeciw opadom radioaktywnym.

Po wybuchu w 1-ym reaktorze w Daiiczi, system chłodzenia zawiódł w 2 dalszych reaktorach. Częściowe stopienie rdzenia w 2 reaktorach. Ewakuacja 170 tys. mieszkańców. Władze rozdają suplement jodowy, podwoiły liczbę ratowników do 100 tys. – ile w zw. z radioaktywnością?

W rejonie katastrofy: emisje na godzinę na poziomie dopuszczalnej dawki rocznej!!! —  Tak było PRZED eksplozją w siłowni Daiiczi! Eksplozję spowodował wodór z wody desperancko skierowanej do ochłodzenia reaktora — dowód, że sytuacja jest niedoopanowania.


Promień ewakuacji zwiększony do 20 km

Japonia: Czy czeka nas coś gorszego od Czernobyla? Europa zagrożona?

Japonia ogłosiła stan wyjątkowy dla 5 reaktorów atomowych w siłowniach Daiiczi i Daini…

…po awarii systemów chłodzenia (najgroźniejsza awaria w siłowni atomowej) wskutek trzęsienia ziemii. Początkową ewakuację 3 tys. mieszkańców w promieniu 3 km zwiększono do  14 tys. osób w promieniu 10 km od siłowni, po odkryciu w sterowni 1000 razy większej radioaktywności niż norma  i 8 razy większej od normalnej na zewn. siłowni. Nawet po zatrzymaniu reaktora, gorące gazy radioaktywne przeciekają do środowiska, a intensywne ciepło może zniszczyć osłonę i spowodować masowy wyciek radioaktywności.

Wg dra Irwina Redlenera z Uniw. Kolumbia podane poziomy radioaktywności na zewn. mogą podnieść zachorowalność na raka tarczycy. Ministerstwo obrony Japonii wysłało na miejsce katastrofy tysiące wyspecjalizowanych wojsk i sprzęt.

Japonia wytwarza ok. 30% energii elektr. z atomu. Ostatnie trzęsienie ziemi, największe od ok. 150 lat kiedy zaczęto notowania sejsmiczne w Japonii, zamknęło 10 z 54 komercyjnych reaktorów nuklearnych kraju.

_______________________________________________________________

globalnaswiadomosc.com:

(…)Pragnę podkreślić, iż nie mam i nie mogę mieć pewności co do tego, czy radioaktywna chmura dojdzie do Europy. Mam jednak uzasadnione obawy co do takiej możliwości.

Oto w skrócie informacje, które pozyskałem:

Reklamy

4 comments on “Opady radioaktywne z Japonii

 1. uran jest ciezki, strasznie ciezki, nikt nie bedzie skladowal olowiu na wysokich kondygnacjach budynku ;) a co dopiero gdy chodzi o uran!
  Bzdura.

  Po za tym odleglosc. Chmura nie dotrze w ogole do europy za daleko.

  • „Specjaliści w stanie Waszyngton (USA) i prowincji Kolumbia Brytyjska (Kanada) oświadczyli (12.3.2011), że ryzyko radiacji z Japonii na zachodnim wybrzeżu kontynentu byłoby zbyt małe na jakąś akcję zapobiegawczą. Co powiedzą teraz? Poza tym posługują się standardami, ktore zaniżają ryzyko zachorowań i śmierci od promieniowania z drobinek pobranych do organizmu. Więc nawet jeśli zrewidują swe prognozy w świetle zwiększonej radiacji w opadach z Japonii, w dalszym ciągu publika nie będzie bezpieczna. Fizyk nuklearny Uniw. Brytyjskiej Kolumbii, David Measday powiedzial typowo dla apologety atomu, że nawet w przypadku stopienia reaktora na wielką skalę, radiacja rozproszy się zanim dotrze do Ameryki Płn. Takie myślenie zignorowało efekty na zdrowie w globalnej strefie skażenia z Czarnobyla (poniżej), który doprowadzil do ok. 1 mln zgonów do 2005 r.”

   czarnobyl

   Sprawdzaj na grypa666.com

 2. Referacik jest rozwinięciem myśli Autora bloga
  http://monitorpolski.wordpress.com/2011/03/17/japonia-katastrofa-nuklearna-sytuacja-17-marca-2011/

  JA PO PROSTU PRZELICZYŁEM DAWKI PROMIENIOWANIA i DODAŁEM SKUTKI NAPROMIENIOWANIA

  http://slog.thestranger.com/slog/archives/2011/03/16/we-believe-that-radiation-levels-are-extremely-high

  przelicznik radiacji sV

  http://www.convertworld.com/pl/dawka-rownowazna/Mikrosiwert.html
  Poziom radiacji w okolicy Fukushima z dnia 16 marca
  CZŁOWIEK OTRZYMUJE W CIĄGU ROKU DAWKĘ 2,5 mSv ( milisiwert), dodatkowo ze źródeł sztucznych otrzymać może kolejne 0,8 mSv

  1 mikrosiwert (μSv ) jest 1000x mniejszy niż milisiwert
  1 milisiwert (mSv) jest 1000x mniejszy niż 1 siwert

  Lokalizacja: poziom napromieniowania (mikrosiewierty/godz):

  1.Tokio 0.144(μSv) = nie jestem w stanie wyliczyć ile to jest części jednego siwerta, ale ta dawka to jest 7 tysięcy razy mniejsza niż 1 milisiwert

  2. 25 km od elektrowni 80 (μSv) = 12.5 tys. razy mniejsza dawka niż 1 siwert i 12 razy mniejsza niż 1 milisiwert

  3.w helikopterze 330 m ponad elektrownią 4130 (μSv) = ta dawka jest już tylko 245 razy mniejsza niż 1 siwert / są to 4 mSv.

  4.brama elektrowni 10000 (μSv) = ta dawka jest 100 razy mniejsza niż 1 siwert i
  jest to 10 mSv

  5. w helikopterze 100m ponad elektrownią 87700(μSv) = ta dawka jest 11 razy mniejsza niż 1 siwert / jest to 87,7 mSv.

  Proszę wziąć pod uwagę, że osoby w Tokio są 24/7 ładowane cząsteczkami, tak więc jeżeli w Tokio obecnie jest 0.144 dawka wciągu 1 h przebywania na terytorium skażonym to w ciągu 24h,7 i 30 dni ciągłego wchłaniania tych 1 h dawek wychodzi tyle:

  1 Tokio: 0.144 mikrosiwertów (μSv)/ godz.:
  Po 24 h: 3.456 (μSv) = dawka 290 tys. razy mniejsza niż 1 siwert i 270 razy mniejsza niż 1 milisiwert (mSv)
  Po 7 dniach: 24.192 (μSv) = dawka 41 tys. razy mniejsza niż 1 siwert i 41 razy mniejsza niż 1 (mSv)
  Po 30 dniach: 103,68 (μSv) = dawka 9,5 tys. razy mniejsza niż 1 siwert i 9 razy mniejsza niż 1 milisiwert (mSv)

  2. 25km od elektrowni 80 mikrosiwertów (μSv)/ godz.:
  Po 24h:1920(μSv) = dawka 500 razy mniejsza niż 1 siwert i to są 2 milisiwerty (mSv)
  Po 7 dniach: 13440 (μSv) = dawka 75 razy mniejsza niż 1 siwert i to jest 13.5 milisiwerta (mSv)
  Po 30 dniach: 57600 (μSv) = dawka 18 razy mniejsza niż 1 siwert i to jest 57,6 milisiwertów (mSv)

  3. w helikopterze 330 m ponad elektrownią 4130 (μSv)/ godz.:
  Po 24h: 99120 (μSv) = dawka 10 razy mniejsza niż 1 siwert i to jest 99 milisiwertów (mSv)
  Po 7 dniach: 693840 (μSv) = jest to przeszło połowa dawki 1 siwerta i to jest 693 milisiwertów (mSv)
  Po 30 dniach: 2973600(μSv) = Są to 3 siwerty i to jest 2973 milisiwertów (mSv)

  4. brama elektrowni 10000 (μSv)/ godz.:
  Po 24 h: 240000 (μSv) = jest to dawka 4 razy mniejsza niż 1 siwert i 240 milisiwertów (mSv)

  5. w helikopterze 100m ponad elektrownią 87700 (μSv)/ godz.:

  Po 24h: 2104800 (μSv) = Są to 2 siwerty i 2104 milisiwertów (mSv)

  JEDNORAZOWO PRZYJĘTE DAWKI ( W DANEJ CHWILI)
  1.
  a) Dawka:

  10 siwertów i więcej (sV)

  b) Skutki pojawiające się w krótkim czasie:
  śmierć natychmiastowa
  2.
  a) Dawka:

  6-10 siwertów (sV)

  b) Skutki pojawiające się w krótkim czasie:
  Początkowo słabość i mdłości, wymioty i biegunka; później następuje pozorne polepszenie stanu
  c) Skutki pojawiające się z opóźnieniem
  Po upływie kilku dni powraca biegunka i pojawia się gorączka, krwawienie z dróg oddechowych oraz jelit; krew obecna jest w wymiocinach oraz w moczu. Śmierć następuje po około 10 dniach.
  Pośmiertne sekcje wykazują uszkodzenia szpiku kostnego oraz śledziony i węzłów chłonnych, napęcznienie i degenerację komórek nabłonkowych w jelitach i gruczołach wydzielniczych, w tym również w narządach rozrodczych
  3.
  a) Dawka:

  2,5-6 siwertów (sV)

  b) Skutki pojawiające się w krótkim czasie:
  Gorączka, biegunka, mdłości i wymioty, ogólne osłabienie organizmu i złe samopoczucie; wypadanie włosów; obecność krwi w wymiocinach, kale i moczu, krwawienia z dziąseł, nosa, dróg rodnych oraz krwawienia podskórne;
  Zaburzenia cyklu miesiączkowego, stany zapalne żołądka i gardła
  Do skutków niewidocznych na zewnątrz organizmu należy zniszczenie narządów krwiotwórczych; szpiki kostnego, śledziony i węzłów chłonnych, w wyniku czego znacznie spada ilość granulocytów oraz płytek krwi. Poza tym zanikają gruczoły wewnątrzwydzielnicze, w tym tak istotne jak przysadka mózgowa, tarczyca i nadnercza
  c) Skutki pojawiające się z opóźnieniem
  Po pięciu tygodniach obserwuje się zwiększoną o 50% śmiertelność w wyniku rozmaitych infekcji, które rozwijają się wobec niedoboru leukocytów we krwi. Ponadto występują inne odchylenia od prawidłowego stanu krwi, występują bliznowce i zaburzenia wzroku, rozwijają się nowotwory złośliwe oraz różnego rodzaju zaburzenia psychiczno-neurologiczne
  4.
  a) Dawka:

  1,5-2,5 siwertów (sV)

  b) Skutki pojawiające się w krótkim czasie:
  Początkowe mdłości, wymioty, biegunka oraz poparzenia na skórze. W ciągu kolejnych dwóch tygodni następuje pozorna poprawa. Utrzymuje się jednak złe samopoczucie a u ciężarnych kobiet dochodzi do poronienia lub obumarcia płodu.
  Dawka może być śmiertelna dla osób o słabym zdrowiu
  c) Skutki pojawiające się z opóźnieniem:
  Po około trzech miesiącach zdrowy, dorosły człowiek wraca do normalnego stanu. Mimo wszystko utrzymywać się może trwałe pogorszenie zdrowia. Mogą też rozwijać się nowotwory złośliwe i niezłośliwe. U kobiet ciężarnych może dojść do anomalii genetycznych lub fizycznych uszkodzeń płodu
  5.
  a) Dawka:

  0,5-1,5 siwertów (sV)

  b) Skutki pojawiające się w krótkim czasie:
  Choroba popromienna o ostrym przebiegu, lecz oparzenia i uszkodzenia tkanek nie są tak silne, jak przy większych dawkach;
  Zmniejszenie ilości leukocytów we krwi powoduje czasowe osłabienie odporności organizmu;
  Mogą rozwijać się nowotwory, organizm starzeje się przedwcześnie;
  Możliwe uszkodzenia genetyczne płodu oraz poronienia lub obumieranie płodu
  c) Skutki pojawiające się z opóźnieniem:
  Nieodwracalne uszkodzenia genetyczne oraz fizyczne płodów
  6.
  a) Dawka:

  100 – 500 milisiwertów (mSv)
  0,1-0,5 siwertów (sV)

  b) Skutki pojawiające się w krótkim czasie:
  U większości osób nie występują żadne bezpośrednie skutki napromieniowania lub są one lekkie. Osoby bardziej wrażliwe mogą zapaść na chorobę popromienną. Uszkodzenia leukocytów we krwi mają charakter przejściowy.
  c) Skutki pojawiające się z opóźnieniem
  Ryzyko rozwinięcia się nowotworów jest niewielkie. Organizm wcześniej się starzeje. U płodów może dojść do uszkodzeń genetycznych
  7.
  a) Dawka:

  1- 100 milisiwertów (mSv)
  0-0,1 siwertów (sV)

  b) Skutki pojawiające się w krótkim czasie:
  U większości osób nie występują żadne bezpośrednie skutki napromieniowania lub są one lekkie. Osoby bardziej wrażliwe mogą zapaść na chorobę popromienną. Uszkodzenia leukocytów we krwi mają charakter przejściowy.
  c) Skutki pojawiające się z opóźnieniem
  U płodów może dojść do uszkodzeń genetycznych

Możliwość komentowania jest wyłączona.