Czy Bóg wygra tą rozgrywkę?

 

Henry Makow, Tłumaczenie: Radtrap

Bóg złapał zadyszki. Nadchodzi finał gry i sprawy nie wyglądają zbyt dobrze.

Ta gra to walka Dobra ze Złem. The only game in town. Bóg reprezentuje dumną siłę znaną jako dobro. Szatan reprezentuje zło. Nagrodą w rozgrywce jest ludzka rasa.

Boska drużyna jest w rozsypce. Wszyscy wolą team Szatana, bo jest synonimem słowa sukces.

Bóg rekrutuje swoich zawodników oznajmiając „Szukaj mnie i tylko mnie. Jestem oświeceniem, miłością, prawdą i szczęściem. Jestem tym czego naprawde chcesz.”

Szatan z kolei mówi „Oświecenie i szczęście to termin dośc niejasny. Ja oferuje coś realnego i to teraz: pieniądze, seks, władze i sławe.”

Ludzie wybierają Szatana bo są jak psy które dostały kośc. Bóg mówi „Jeśli porzucisz kośc, wynagrodzę cię soczystym stekiem. Prawdą”
dog_with_bone.jpg

Ale pies odpowiada „Nie mogę sobie wyobrazić twojego steku. Wole tą kośc, jestem uzależniony. Będę dalej zbierał kości.”

Złoto

Dla większości z nas najważniejsze są pieniądze, złoto!  Wielu ludzi jest opętanych chęcią posiadania bogactwa, nawet ci z boskiej drużyny.

„Gdzie bowiem jest twój skarb, tam będzie i serce twoje.” (Mateusz 6:21)

Czym jest złoto? Zimnym metalem, skałą. Mimo to miliony ludzi pokładają swe nadzieje w złotym cielcu. Wyznają mamone.

To jak gra w kamień, papier, nożyce. Jednego dnia wszyscy chcą kamienia. Kamień pokonuje papier, następnego dnia papier pokonuje kamień. (Jak tu umieścić nożyczki jeszcze nie wiem)

250px-Rock_paper_scissors.jpg

Nieliczni z nas znajdują sens tam gdzie on naprawde leży. W Bogu i w służbie Bogu. Jesteśmy w posiadaniu Szatana, indywidualnie i w całości. Pokonani przez żądze.

Co możemy zrobić?

Ludzie pytają mnie „co mogę zrobić by walczyć z Nowym Porządkiem Świata?”
Szukaj najpierw Prawdy (Boga). Gdy Ci się to uda, sam będziesz wiedział co dalej robić. Jeśli nie potrafimy pomóc samemu sobie, to jak możemy pomóc innym?

Nie jestem oświecony ale potrafię sobie wyobrazić na czym owo oświecenie polega, wiem że wymaga ono samooczyszczenia i przezwyciężenia demonów, chciwości i żądz. Wymaga modlenia się o wskazówki i podążania za najszlachetniejszymi z impulsów.

W skrócie wymaga to poświęcenia życia temu celowi. Nowy Światowy Porządek jest walką o dusze która ma miejsce w każdym z nas. Przyłączenie się do drużyny Pana jest splunięciem w oko tych drugich. Nienawidzą tego, boją się tego.  Manifestowanie tego jest naszym zwycięstwem.

Illuminaci są hydrą o wielu głowach.  Nie jestem zwolennikiem kwietyzmu. [Definicja: Akceptacja rzeczy takimi jakimi są, bez prób przeciwstawienia się im lub ich zmiany. ] Wybierz formę walki która jest najbliższa twojej osobie. Może to być walka o zdrową żywnośc, zioła i suplementacje. Moze to być ujawnianie prawdy o 11/9, albo walka z obniżaniem poziomu edukacji w szkołach czy pornografią w TV. Sam wybierz swoją pozycję w drużynie Boga, zrób to co możesz zrobić.

Zostań w grze

Nie ograniczaj się jednak w swej walce. „Wy zatem będziecie tak doskonali, jak doskonały jest wasz Ojciec niebieski (Mateusz 5-48)”

Homers-Conscious.gifWyobraz sobie małego anioła i diabła na swoich ramionach. Bóg mówi do nas bezpośrednio przez nasze sumienia. Często głos aniołka jest bardzo cichy, wszystko co słyszymy to tego małego, czerwonego gościa. Nazywamy je „złymi nawykami” tak długo aż staną się naszymi „przyjaciółmi”.

Życie będzie bardziej interesujące jeśli będziemy identyfikować te demony i je zwalczać. Życie zawsze będzie nudne i bez sensu jeśli zapomnimy że to ciągła walka by uszlachetniać nasze myśli i czyny.

Budda powiedział: „Ten, kto pokonał innych, jest silny, natomiast kto pokonał samego siebie, jest niezwyciężony.”

Religia to nie jest to w co wierzymy, tylko robimy. Ja jestem wielkim hipokrytą bo mój rozwój jest troche ograniczony. Ja mówię, ale inni robią.

Żyjemy w świecie moralnych dylematów, gdzie Bóg jest wszechpotężny a my słabi i zepsuci. Zakładając hipotetycznie że Bóg mógłby przegrać tą potyczkę, nikt nie odbierze mu władzy nad uniwersum. To rasa ludzka będzie przegrana w tej potyczce. Zbierze to co Szatan w niej zasiał. Czy jednak powinniśmy sie tym przejmować skoro jesteśmy w drużynie Boga?

Jedną z najlepszych technik manipulacji Szatana jest wmawianie innym że są właśnie w tej Bożej drużynie. Będziemy też walczyć z tymi którzy mylnie sądzą że są po jego stronie.

W większości wojen słudzy Szatana pociągają za sznurki po obu stronach barykady. To dlatego tak łatwo mu idzie zwodzenie i zniewolenie nas wszystkich. Ważnym jest by zlokalizować go, jedynego naszego wroga, zlokalizować kłamstwa. Ludzkość mogłaby się w końcu zjednoczyć gdyby zrozumiała co jest  główną przyczyną naszych problemów.

Jeśli wystarczająco wielu z nas w najbliższej przyszłości przyłączy się do Boskiego teamu, będziemy mogli zrobić różnice. Większa ilość ludzi będzie szukała prawdy. W najgorszym wypadku uratujemy samych siebie i poświadczymy o tym co zobaczyliśmy. Nie wszyscy jesteśmy świniami Gerazeńczyków.

Autor jest profesorem literatury angielskiej na uniwersytecie w Toronto. Żonaty, chrześcijanin, urodził się w Zurychu w rodzinie żydowskiej, do Kanady wyprowadził się jako dziecko. W roku 1984 stworzył grę towarzyską Scruples.

Reklamy